يكشنبه 30 مهر 1396  
English خانه تماس با ما نقشه سایت


1395/10/19 يكشنبه ساختمان جدید بیمارستان ولی عصر (عج) تا یک سال و نیم آینده به بهره برداری خواهد رسید/بیمارستان تخصصی زنان طی چند روز آینده کلنگ زنی خواهد شد

 رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با وجود اینکه استان مرکزی در جوار استان تهران و در مرکز کشور قرار دارد اما با کمبود ۱۵۰۰ تختخواب در بیمارستان های استان مواجه هستیم.

به گزارش خبرنگار وب دا مرکزی، دکتر حسن طاهراحمدی در همایش خیرین صنف لوازم خانگی، افزود: کمتر استانی در خصوص کمبود تختخواب مشکلاتی در حد استان مرکزی دارد.

وی اظهار داشت: در شان مردم استان و شهرستان اراک نیست که در راهروهای بیمارستان ها بستری شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: از دولت خواسته ایم تا تمام نیرو و هزینه را برای ساخت ساختمان جدید بیمارستان ولی عصر (عج) اختصاص دهند، لذا با روند کنونی، تا یک سال و نیم آینده این ساختمان با ۴۸۵ تخت خواب به بهره برداری خواهد رسید.

وی عنوان داشت: در روزهای آینده کلنگ بیمارستان تخصصی زنان به زمین خواهد خورد تا در آینده بیمارستانی درخور زنان استان داشته باشیم.

دکتر طاهراحمدی ابراز داشت: در خصوص سرطان، باید به دنبال یافتن علت افزایش سرطان باشیم، چرا که در برخی سرطان ها، متوسط استان مرکزی نسبت به متوسط کشوری بالاتر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان گفت: فاز دوم بیمارستان آیت الله خوانساری با ۹۵ تخت و  در قالب ۴ هزار مترمربع، به کمک خیرین در حال ساخت است که تا کنون ۷۰ درصد از آن ساخته شده است.

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک
کلمات کليدي
ساخنمان, بیمارستان ولی عصر عج, جدید, سرطان, استان مرکزی
بیشتر
نسخه قابل چاپ


در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved