يكشنبه 30 مهر 1396  
English خانه تماس با ما نقشه سایت

1395/10/19 يكشنبه تخصیص 18 دستگاه آمبولانس به پایگاه های امدادی دانشگاه علوم پزشکی اراک

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از تخصیص 18 دستگاه آمبولانس امداد جاده ای و شهری به پایگاه های تحت پوشش این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار وب دا مرکزی، دکتر حسن طاهراحمدی گفت: توزیع این آمبولانس ها در راستای برنامه تحول نظام سلامت و با هدف خدمت رسانی هر چه بیشتر به شهروندان انجام می شود.

وی اظهار داشت: یک هزار و 200 آمبولانس در راستای برنامه تحول نظام سلامت در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور توزیع شده و 800 آمبولانس دیگر نیز در آینده نزدیک بین این دانشگاه ها توزیع می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: سهم این دانشگاه از این تعداد آمبولانس 34 دستگاه است که 16 دستگاه آن در گذشته بین شهرستان های تحت پوشش دانشگاه توزیع شده است.

وی ادامه داد: قیمت هر دستگاه از این آمبولانس ها با ارز دولتی حدود سه میلیارد و 200 میلیون ریال و با ارز آزاد حدود هشت میلیارد ریال است که در مجموع برای کلیه این آمبولانس ها حدود 240 میلیارد ریال هزینه شده است.

دکتر طاهراحمدی عنوان کرد: از تعداد کل آمبولانس های اختصاص یافته به استان مرکزی هفت دستگاه برای شهرستان اراک و بقیه در بین سایر استان ها توزیع شده است.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی نیز در این باره گفت: با توجه به سیاست های دولت برای خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم و فرسودگی ناوگان خودرویی امدادی استان، این آمبولانس هایی مطابق با استانداردهای روز دنیا خریداری و در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی سطح کشور قرار داده شده است.

دکتر فرزین خشنودی افزود: خدمت رسانی به همشهریان در حوزه خدمات بهداشتی و درمانی از مهمترین اهداف این طرح است.

وی ادامه داد: هم اکنون 31 پایگاه امدادی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اراک به خدمت رسانی به مردم مشغول هستند که در آینده نزدیک چهار پایگاه دیگر نیز اضافه می شود.

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک
کلمات کليدي
تخصص, دستگاه, آمبولانس, پایگاه, امدادی
بیشتر
نسخه قابل چاپ


در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved