مراقب اخبار کذب و کلاهبرداری های کرونایی باشید

۰۱ آذر ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۵ کد : ۱۳۴۱۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۶۵
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از شایع شدن اخبار کذب در فضای مجازی و کلاهبرداری های مختلف با عناوین مختلف در دوران شیوع کرونا هشدار داد.
مراقب اخبار کذب و کلاهبرداری های کرونایی باشید

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان گفت: به تازگی برخی افراد سودجو و کلاهبردار با روش متقلبانه با انتشار خبر و لینک‌های جعلی در فضای مجازی با موضوع "مجوز پلیس راهور به اساتید و پزشکان در ساعت محدودیت عبور و مرور" سعی در اخذ اطلاعات پزشکان به طرز غیرقانونی و با اهداف نامعلومی دارند.

وی افزود:با پیگیری هایی که با پلیس راهور صورت گرفت، کذب بودن این موضوع از سوی نیروی انتظامی و پلیس راهور تایید شد پس بنابراین مجدداً به رعایت نکات ایمنی از سوی ارگان های امنیتی تاکید شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک همچنین به  اساتید و پزشکان توصیه کرد به هیچ وجه به چنین اخبار واهی توجه نکنند و اطلاعات شخصی و سازمانی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند.

وی ضمن اشاره به اینکه اپیدمی کرونا و همه گیری این بیماری بستر را برای بسیاری از سودجویان و کلاهبرداران فراهم کرده خاطرنشان کرد: به همین خاطر اکیداً توصیه می شود، شهروندان و هم استانی های عزیز، اخبار صحیح و درست را تنها از شبکه ها و سایت های موثق دنبال کنند و به خبرهای جعلی منتشر شده در فضاهای مجازی و سایت های متقلب توجهی نداشته باشند.

دکتر جمالیان در پایان افزود: امیدواریم مردم در اجرای محدودیت های کرونایی که به اجرا درآمده، مجموعه علوم پزشکی را حمایت و با اجرای کامل آن مدافعان خسته و ناتوان سلامت را یاری و مشکل دیگری بر دوش آنها نگذارند.


( ۱ )

نظر شما :