آخرین اخبار در مورد واکسن کرونا از زبان وزیر بهداشت

فعالیت چهار شرکت ایرانی برای تولید واکسن

۰۴ آذر ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۷ کد : ۱۳۴۹۳ اخبار اصلی اخبار اسلایدی
تعداد بازدید:۶۳۳
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: چهار شرکت ایرانی برای تولید واکسن کرونا فعالیت می کنند و امیدواریم دو روز آینده و از روز چهارشنبه مجوز آزمایش انسانی این واکسن صادر شود.
فعالیت چهار شرکت ایرانی برای تولید واکسن

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در حاشیه دهمین جلسه کمیته ملی کووید ۱۹ بیان کرد: در کمیته واکسیناسیون با کمک دانشمندان و محققان کار واکسن کووید۱۹ را دنبال کردیم. ما از سه مسیر این فرایند را دنبال می‌ کنیم‌. اول؛ خرید واکسن از منابعی است که در دنیا تایید شدند؛ ما جزو کشورهایی هستیم که اختیار تعیین منبع با خودمان است. ما چهار منبع را برای خرید انتخاب کردیم که حدود ۱۸ میلیون دوز قرار است خریداری کنیم و مقداری هم از منابع دیگر و واکسن ‌سازهای دنیا که مازاد برتولید بود را مذاکره خرید کردیم.

دکتر نمکی تصریح کرد: در مسیر دوم تهیه واکسن باید بتوانیم در قالب قرارداد مشترک، تولید داخل و دانش فنی بیرون مسیر را دنبال کنیم. گزارش امروز جلسه این بود که در این راه هم با دو و سه کشور خوب پیش رفتیم.

وی درخصوص مسیر سوم تهیه واکسن، اظهار کرد: مسیر سوم تکیه بر دانش و تولیدات داخلی است که ۴ مورد از اینها هفته پیش در قالب وبیناری با سازمان بهداشت جهانی مطرح شد و گزارشاتی ارائه شد و امیدواریم ۲ مورد از آنها در روزهای آتی و جلسه ‌ای که روز چهارشنبه داریم، اجازه فاز انسانی برای کلینیکال ترایال را دریافت کنند و از روزهای آینده حداقل یکی از آنها کار کلینیکال ترایال را روی مدل‌ های انسانی شروع کند.

کلید واژه ها: وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی واکسن کرونا


( ۳ )