قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل خبر داد

افزایش همکاری های بین المللی وزارت بهداشت با کشورهای مختلف با توجه به شرایط اخیر کشور

۲۳ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۷ کد : ۵۸۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۴۰۵
افزایش همکاری های بین المللی وزارت بهداشت با کشورهای مختلف با توجه به شرایط اخیر کشور

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل تاکید کرد: شرایط اخیر کشور نه تنها موجب کاهش همکاری های بین المللی نشده، بلکه افزایش روابط را نیز به همراه داشته و بر اهمیت همکاری های بین المللی نیز، افزوده است.   

به گزارش پایگاه خبری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی وبدا، دکتر محسن اسدی لاری در هفتمین نشست معاونین و مدیران بین الملل کلان مناطق دانشگاه های علوم پزشکی کشور که با حضور سفیر پیشین ایران در فرانسه برگزار شد، با تاکید بر اینکه برای عبور از شرایط کنونی باید با همت و عزم بیشتری نسبت به گذشته به مسائل توجه کرد و در این راستا همکاری با کشورهای اروپایی، آسیای شرقی و کشورهای همسایه اهمیت بیشتری نسبت به گذشته خواهد داشت  و لازم است که از رهنمودها و تدابیری که در سطح کلان و دیپلماسی کشور وجود دارد استفاده کنیم. 

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل با بیان اینکه در سطح وزارت بهداشت، تدابیر ویژه ای به منظور تامین کالاهای سلامت محور، دارو و تجهیزات پزشکی برای بخش دولتی و خصوصی اتخاذ شده، اظهار داشت: اگرچه شرایط کنونی کشور، بر دامنه اقدامات ما نیز افزوده است، اما این امر نه تنها موجب کاهش همکاری های بین المللی نشده، بلکه افزایش روابط را نیز به همراه داشته و بر اهمیت همکاری های بین المللی نیز، افزوده است.   

دکتر اسدی لاری با اشاره به همکاری های علمی و فناوری مستمر میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، تصریح کرد: شاید آثار این همکاری ها زود هنگام نباشد، اما آثار مستمر و مستقری داشته که در آینده قابل رویت خواهد بود.

کلید واژه ها: قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل همکاری های بین المللی دکتر محسن اسدی لاری هفتمین نشست معاونین و مدیران بین الملل


( ۱ )