افتتاح اولین مگا آی سی یو استان مرکزی

۰۴ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۶ کد : ۱۰۰۵۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۱۵۹
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک از افتتاح اولین mega icu استان مرکزی تا ۱۰ روز آینده خبر داد.
افتتاح اولین مگا آی سی یو استان مرکزی

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر بهمن صادقی سده گفت: با توجه به کنترل ویروس کرونا در استان که موفقیت بزرگی برای استان به شمار می رود، کمبود تخت های آی سی یو، مهمترین چالش پیش روی دانشگاه بوده و هست.

وی افزود: پس از رایزنی های فراوان با تهران و اخذ موافقت وزارتخانه و استفاده از امکانات و ظرفیت های استانی، حدود 60 تخت ویژه در 3 بیمارستان اضافه خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: 3 مگا آی سی یو  و هر کدام با ظرفیت 20 تخت، آماده می کنیم تا در ماه های آتی که موج دوم شیوع کرونا ویروس را آغاز می شود مشکلی در ارائه خدمت به همنوعان خودمان نداشته باشیم.

وی تاکید کرد: به دلیل زیرساخت های موجود در مرکز استان، اکثر این تخت ها در شهر اراک و بیمارستان های آیت الله خوانساری، امیرالمومنین(ع) و به احتمال زیاد بیمارستان امیرکبیر مستقر و تعدادی نیز به شهرستان های محلات و دلیجان و تفرش و فراهان برده خواهند شد.

دکتر صادقی با اشاره به اخذ موافقت از وزارت بهداشت و انجام جانمایی ها و احتمال افتتاح تا 10 روز آینده، گفت: در فاز نخست بیمارستان آیت الله خوانساری و در گام بعدی بیمارستان امیرالمومنین(ع) به تخت های ویژه مجهز خواهند شد.

وی بیان کرد: در مجموع بیش از 110 تخت ویژه در استان مرکزی وجود دارد که با اضافه شدن 60 تخت، کیفیت ارائه خدمت در بخش مراقبت های ویژه در استان کمی بهبود خواهد یافت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: طبق استاندارد های جهانی 30 درصد ظرفیت هر بیمارستان باید تخت های ویژه باشد، اما در بسیاری از مراکز درمانی کشورهای اروپایی و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس که از تمکن مالی مناسبی برخوردارند نیز، این مهم محقق نشده و رسیدن به این شرایط کار سختی است.

دکتر صادقی در پایان تاکید کرد: بیمارستان آیت الله خوانساری اراک با اضافه شدن 20 تخت جدید به 10 تخت قبلی، به این ظرفیت و استاندارد خواهد رسید و با جرات می توان گفت حداقل یک بیمارستان در استان مرکزی به ظریب 30 درصدی رسیده است.


( ۱۰ )

نظر شما :