مشارکت بهورزان در مقابله با کرونا

۰۹ تیر ۱۳۹۹ | ۱۶:۴۴ کد : ۱۰۱۴۹ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۹۱۶
مدیر ارتقاء سلامت شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بیش از ۷۴۰ بهورز و مراقب سلامت در استان در مقابله با کووید ۱۹ با دانشگاه علوم پزشکی همکاری می کنند.
مشارکت بهورزان در مقابله با کرونا

به گزارش وب دا مرکزی، سید شهریار حسینی افزود: ۷۴۲ بهورز و مراقبت سلامت این استان در خدمات آموزشی و اقدامات پیشگیرانه از کرونا مشارکت دارند.
وی اظهار داشت: بهورزان خانه‌های بهداشت روستایی نخستین سطح دسترسی مردم به خدمات مراقبتی و بهداشتی را فراهم می‌کنند و مراقبان سلامت نیز در پایگاه‌های سلامت شهری به صورت برنامه‌محور در ایام شیوع کرونا در استان خدمات ارایه دادند.
وی خاطرنشان کرد: بهورزان در ۲۷۶ خانه بهداشت و ۹۱ پایگاه سلامت علاوه بر ارایه خدمات مراقبتی و غربالگری، دستورالعمل‌های بهداشتی ویروس کرونا را به جامعه هدف ارایه می‌کنند.
مدیر ارتقای سلامت شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به اینکه بهورزان در غربالگری مرحله اول شیوع کرونا موفق شدند ۱۰۰ مجموعه جمعیتی را رصد کنند، گفت: خدمات غربالگری بهورزان و مراقبان سلامت استان به‌ صورت تماس تلفنی با جمعیت هدف و آگاهی از وضعیت جسمانی آنان و ارایه آموزش‌های لازم در خصوص فاصله‌گذاری اجتماعی، ضدعفونی و گندزایی منزل بوده‌ است.
حسینی تاکید کرد: با اجرای مرحله دوم اقدامات آموزشی و غربالگری کرونا که هنوز ادامه دارد، حدود ۸۰ درصد جمعیت هدف زیر پوشش قرار گرفتند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در این روزهای کرونایی بهورزان در حوزه غربالگری و اطلاع رسانی وظیفه مهمی را به دوش دارند و این گروه به ویژه در روستاها با مراجعه به درب منازل یا به صورت تلفنی وضعیت جسمانی افراد مستعد ابتلا به بیماری را زیرنظر دارند و حتی در مواردی که بیمار مبتلا شناسایی می شود خانواده بیمار را تحت پوشش خود می گیرند و روزانه وضعیت آنان را ارزیابی و مشاوره های لازم را ارائه می‌کنند.
حسینی در پایان گفت: در کنار فعالیت ها و تلاش دست اندرکاران و همکاران معاونت بهداشتی که در شرایط بحران، به ارائه خدمات آموزشی و اطلاع رسانی، غربالگری، بیماریابی، سالم سازی محیط و معابر، تشخیص،  نمونه گیری و بازرسی به شهروندان پرداخته اند، زحمات بهورزان در سطح روستاها نیز  قابل اهمیت است.


نظر شما :