سهل انگاری ۳۰ درصد مردم در استفاده از ماسک

۲۲ تیر ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۵ کد : ۱۰۴۳۲ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۰۰
استاندار مرکزی در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی گفت: ۳۰ درصد از مردم اراک در استفاه از ماسک سهل‌انگار هستند که رفتار غیرمسئولانه‌ شان عامل شیوع کرونا است و ممکن است باعث شود محدودیت‌ها به ناچار برگردد.
سهل انگاری ۳۰ درصد مردم در استفاده از ماسک

به گزارش وب دا مرکزی، سید علی آقازاده افزود: همراهی اغلب مردم با پویش «من ماسک می‌زنم» قابل تقدیر است و نباید اجازه داد اقلیت سهل‌انگار به شیوع کرونا دامن زده زحمات مضاعف برای مدافعان سلامت و استان ایجاد کنند.

او اظهار داشت: فاصله‌گذاری اجتماعی به معنای پایان کرونا نیست و تنها قرار است با مشارکت آگاهانه مردم شریان‌های اساسی جامعه و اقتصاد به حیات خود ادامه دهند چرا که هنوز زمان مشخصی برای ارایه داروی قطعی و واکسن ویروس کرونا  عنوان نشده و تنها راه، تغییر سبک زندگی و پذیرش رعایت بهداشت فردی و ارتباطی است.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت بستری و خدمات در بیمارستان‌های استان مرکزی محدود است و اگر مردم در رفتارهای غیرمسئولانه تجدید نظر نکنند و ممکن است در ایام پیش رو مشکلات خدمات به مبتلایان مراجعه کننده رخ دهد و توان کافی درخدمات آی.سی.یو و مراقبت‌های ویژه، حتی بستری بیماران  متناسب با امکانات موجود نباشد.

استاندار مرکزی گفت: فاصله‌گذاری اجتماعی به معنای پایان کرونا نیست و تنها قرار است با مشارکت آگاهانه مردم شریان‌های اساسی جامعه و اقتصاد به حیات خود ادامه دهند چرا که هنوز زمان مشخصی برای ارایه داروی قطعی و واکسن ویروس کرونا  عنوان نشده و تنها راه، تغییر سبک زندگی و پذیرش رعایت بهداشت فردی و ارتباطی است.

آقازاده افزود: رسانه‌های جمعی در استان به ویژه خبرگزاری ایرنا و صدا و سیما تلاش هوشمندانه و موثری را در انعکاس اخبار ستاد مقابله با کرونا و فرهنگ‌سازی در استفاده از ماسک داشته‌اند که قابل تقدیر است و انتظار می‌رود که پویش استفاده از ماسک در سایه حمایت رسانه‌ای، اقدامات سمن‌ها و رفتار فرهیختگان و مسئولان به گفتمان غالب تبدیل شده و همه خود را به استفاده از ماسک ملزم کنند.

وی گفت: سهمیه روزانه ۱۵ هزار عددی ماسک  برای استان تعیین شده و مشکلی برای تهیه آن وجود ندارد و همه تلاش ستاد مقابله با کرونا در این است که سهمیه استان به صورت کامل محقق شود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برگزاری آیین‌های سوگ و عزا به عنوان یکی از علل شیوع موج دوم کرونا در استان بوده بنا بر تصمیم ستاد استانی، برپایی این آیین‌ها تا اطلاع ثانوی ممنوع است و در این راستا تمامی تالارهای پذیرایی و مراکز خدمات دهنده موظف هستند که مبالغ ریالی دریافت شده از  متقاضیان برگزاری مراسم را مطابق قرارداد تنظیم شده بازگشت دهند.

آقازاده افزود: هرآنچه که در قرارگاه پدافند زیستی استان به عنوان مرجع سیاست‌گذاری مقابله با کرونا مصوب می‌شود لازم الاجرا است و ارایه گزارشی از درصد تحقق مصوبات در هر جلسه برگزار شده تکلیف است.


نظر شما :