برپایی هرگونه مجلس عروسی یا عزا ممنوع است

۲۳ تیر ۱۳۹۹ | ۱۷:۴۶ کد : ۱۰۴۵۲ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۴۶
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: پس از اعلام ممنوعیت برگزاری هرگونه مجالس عروسی در تالارها و تجمع عزاداری ها، متاسفانه برخی از مردم در باغ های خارج از شهر یا اماکن خصوصی اقدام به برپایی این مراسم ها می کنند.
برپایی هرگونه مجلس عروسی یا عزا ممنوع است

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر جواد نظری افزود: این کار بسیار خطرناک است، چراکه بهداشت در این اماکن رعایت نشده و با حضور جمعیت در آن خطر ابتلا به شدت وجود دارد.
وی اظهار داشت: در راستای کنترل موج دوم بیماری کووید۱۹ و کاهش ابتلا و مرگ و میر، از هم استانی های عزیز درخواست می کنیم پس از مشاهده ی اینگونه مراسمات، مراجع ذیصلاح را حتما و سریعا مطلع کرده تا با آنها به شدت برخورد شود.
رییس مرکز بهداشت استان مرکزی خاطرنشان کرد: طبق بررسی کارشناسان بهداشتی، شرکت در مجالس عروسی و عزا، مهمترین عامل ابتلا در بین مردم استان گزارش شده که به همین علت و این نکته که به هیچ وجه در اماکنی که به صورت مخفیانه، از میهمانان پذیرایی می کنند، پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شود، از مردم می خواهیم از شرکت در هرگونه مراسم و تجمع در هر مکان سربسته و پوشیده و حتی سطح شهر، خودداری کنند.
وی تاکید کرد: موج دوم این بیماری به لطف خدا و با تلاش مدافعان سلامت و البته همراهی و همکاری مردم نیز با کمترین تلفات در حال گذر است و امیدواریم با ادامه همین رویه، از پیک دوم نیز عبور کنیم.
دکتر نظری به اجرای طرح ضربتی نظارتی بر کلیه اماکن عمومی از ۳ هفته پیش اشاره کرد و گفت: در این طرح که  با همکاری "NGO ها" و داوطلبین و  مسئولین برگزار و بازرسی های متعددی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مطب ها، دفاتر پستی و غیره صورت گرفت، به  رعایت موارد بهداشتی و نهادینه شدن ماسک و استفاده از آن برای فروشنده و خریدار برای اصناف و کارمندان و ارباب رجوع برای ادارات، مواردی توصیه شد و گوش زد شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان غلبه بر بیماری کووید۱۹ را منوط به همکاری و رعایت هر چه بیشتر مردم دانست و از آنها خواست تا همچنان این ویروس و بیماری مهلک را جدی گرفته و پروتکل های بهداشتی را به منظور حفظ سلامت خود و اطرافیان رعایت کنند.


( ۵ )

نظر شما :