تدابیر سختگیرانه و احتمال بازگشت محدودیت ها کرونایی

۳۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۴ کد : ۱۰۵۹۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۹۳۹
استاندار مرکزی گفت: محدودیت‌های کرونایی در اراک اعمال می‌شود.
تدابیر سختگیرانه و احتمال بازگشت محدودیت ها کرونایی

به گزارش وب دا مرکزی، سید علی آقازاده افزود: احتمال تدابیر سختگیرانه با شرایط وضعیت قرمز در استان وجود دارد و ممنوعیت اجتماعات بیش از ۱۰ نفر در شهرهای قرمز ممکن است در استان اعمال شود.
وی اظهار داشت: موج شیوع کرونا و رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی باعث شد تا وضعیت اراک قرمز شود بنابراین به ناچار محدودیت‌هایی در این کلانشهر و سایر شهرهای قرمز احتمالی استان اعمال خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: قرمز شدن وضعیت اراک با رعایت نکردن کامل پروتکل‌های بهداشتی قابل پیش بینی بود و همه هشدارها به شهروندان داده شد تا شرایط قرمز به وجود نیاید اکنون باید کوشید مدت زمان شرایط اضطرار کوتاه‌تر شود.
استاندار مرکزی گفت: لازم است با همکاری مردم و مسئولان شرایط به قبل از وضعیت قرمز بازگردد تا شمار مبتلایان، بستری‌ و فوت شدگان به حداقل ممکن برسد.
آقازاده با اشاره به اینکه استان مرکزی در سرانه تخت‌های بستری جز استان‌های با ضریب پایین کشور است و این مهم در شرایط قرمز کرونایی برای استان محدودیت‌هایی در پذیرش سایر بیماران ایجاد خواهد کرد، گفت: لازم است شرایط برای پذیرش بیماران آی سی یو در بیمارستان های استان فراهم شود تا بتوان به بیماران غیر کرونایی نیز خدمات درمانی ارایه کرد.
وی تاکید کرد: ظرفیت بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک از ۲ روز گذشته تکمیل شده است و مجبور به پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان آیت الله خوانساری هستیم و تصمیم گیری برای این موضوع در کمیته استانی از قبل پیش‌بینی شده بود.
او  در پایان افزود: بازگشایی نقاهتگاه‌های استان به علت استقبال نشدن از این مراکز در دستور کار مجموعه بهداشت و درمان استان قرار ندارد و بیماران در مراکز درمانی استان پذیرش می‌شوند، اما اگر نیازی حس شد قطعا از خدمات مختلف استفاده می‌شود.


( ۱ )

نظر شما :