شازند نارنجی شد و خنداب، زرد / اراک همچنان قرمز است

۰۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۲۰:۰۶ کد : ۱۰۷۲۵ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۹۶
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس آخرین آمار وضعیت شهرستان های استان از لحاظ میزان شیوع کرونا در ۷ مردادماه ۹۹، اراک همچنان قرمز است و شهرستان های آشتیان، خمین، دلیجان، ساوه و شازند در وضعیت نارنجی قرار گرفته اند.
شازند نارنجی شد و خنداب، زرد / اراک همچنان قرمز است

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان افزود: شهرستان های تفرش، خنداب، زرندیه، فراهان و کمیجان بر اساس آخرین وضعیت شهرستان های استان در وضعیت زرد قرار دارند.
وی تصریح کرد: متاسفانه شهر اراک همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد با توجه به هشدارها و توصیه هایی که انجام می شد و در سایه بی توجهی ها همچنان روند افزایشی آمار مبتلایان را دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: شهرستان های آشتیان، دلیجان، ساوه و شازند در هفته پیش در وضعیت زرد قرار داشتند، ولی متاسفانه به نارنجی یعنی وضعیت خطر تبدیل شده اند.
وی تاکید کرد: متاسفانه با تغییر شهرستان های استان به وضعیت های پرخطر و خطر، میزان مبتلایان و موارد بستری در بیمارستان ها افزایش پیدا می کند و این یعنی فشار بیشتر بر پرسنل حوزه بهداشت و درمان استان.
دکتر جمالیان افزود: همکاران ما احساس خستگی می کنند، از ندیدن خانواده های خود دلتنگ هستند و آرزوی این را دارند که با آرامش خاطر در کنار خانواده های خود بنشینند، ولی متاسفانه با این شرایط این آرزوهای کوچک به امیدی محال تبدیل شده است.
وی گفت: شهرستان خنداب نیز در هفته گذشته در وضعیت سفید قرار داشت که در آخرین تقسیم بندی به وضعیت زرد مبدل گشته است.


( ۴ )

نظر شما :