رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک عنوان کرد؛

افزایش ۳ برابری پذیرش دانشجوی پزشکی در اراک و مشکل تامین فضا و مدرس

۱۱ مهر ۱۳۹۷ | ۰۷:۴۲ کد : ۱۱۲۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۰۶۸
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از افزایش سه برابری پذیرش دانشجوی پزشکی طی سال جاری در اراک و مشکل تامین فضا و مدرس برای این دانشجویان جدید خبر داد.
افزایش ۳ برابری پذیرش دانشجوی پزشکی در اراک و مشکل تامین فضا و مدرس

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر حسن طاهراحمدی در نشست روسای دانشگاه های استان مرکزی در اراک با اشاره به اینکه هم اکنون شرایط برای روسای دانشگاه ها بسیار شرایط سختی است، بیان کرد: در حال حاضر بیشتر دانشگاه‌های کشور و به تبع آن نیز دانشگاه های استان با کمبود اعتبارات و امکانات مواجه هستند و همین مساله سبب بروز بسیاری از مشکلات شده است.

وی گفت: با وجود تمامی مشکلات و مسائلی که دانشگاه‌ های استان با آن درگیر هستند، می توان گفت مشکلات این دانشگاه‌ها در حد یک پنجم مشکلات دانشگاه علوم پزشکی نیست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک اضافه کرد: ۸۰ درصد مشکلاتی که ما با آن مواجه هستیم مشکلات بسیار پیچیده‌ای است که از مهم‌ترین آن می توان به افزایش پذیرش دانشجوهای رشته پزشکی در سال جدید اشاره کرد.

وی توضیح داد: سال گذشته ۷۰ دانشجوی پزشکی در این دانشگاه پذیرفته شد که این رقم امسال با افزایش بسیار زیاد و حدود سه برابری به ۲۳۰ نفر رسیده است.

دکتر طاهراحمدی افزود: پذیرش این تعداد دانشجو نیاز به فضای فیزیکی و همچنین مدرس دارد که هم‌ اکنون به عنوان یک دغدغه برای این دانشگاه تبدیل شده و در این زمینه باید تدابیر جدی اتخاذ شود.

وی عنوان کرد: با توجه به حجم دانشجویان این دانشگاه و همچنین ورود ۸۴۶ دانشجو در رشته‌های مختلف بدون احتساب ساوه و خمین از نظر ظرفیت خوابگاهی و مدرس با مشکل جدی مواجه هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان با توجه به اقدامات این دانشگاه، خاطرنشان کرد: امسال ۶۰ کانون سلامت محله محور در استان مرکزی افتتاح شده و در واقع این استان در این زمینه یکی از استان های پیشرو می باشد و جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده است.

کلید واژه ها: دکتر حسن طاهراحمدی رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک نشست روسای دانشگاه های استان مرکزی


( ۱ )

نظر شما :