مهمترین مشکل دانشگاه علوم پزشکی اراک مطالبات طرح تحول سلامت است

۱۲ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۷:۵۶ کد : ۱۱۵۰۸ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۳۹
سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مهمترین مشکل پیش رو دانشگاه علوم پزشکی هزینه طرح تحول سلامت از یک درصد ارزش افزوده، از دی ماه ۹۸ می باشد که پرداخت نشده و مطالبات زیادی از این مبلغ را داریم.
مهمترین مشکل دانشگاه علوم پزشکی اراک مطالبات طرح تحول سلامت است

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سعید رضا سلطانی در جلسه هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی اراک با حضور دکتر علی اکبر کریمی رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی، افزود: با توجه به بدهی ها و مشکلات مالی دانشگاه اگر بتوانیم اعتبار از یک درصد ارزش افزوده را تامین کنیم، بسیاری از مشکلات ما حل می شود؛ لازم به ذکر است که این مبلغ به وزارتخانه پرداخت نشده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه علوم‌پزشکی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد که این بدهی نیمی از آن شامل مطالبات پرستاران و پزشکان می باشد و نیمی دیگر بدهی های موجود در بحث دارو و تجهیزات است؛ همچنین تقریباً نزدیک به ۵ میلیارد تومان بدهی به داروخانه‌های خصوصی شهرستان‌های کمیجان و خنداب داریم و برای خرید دستگاه شتاب دهنده نیز نیاز به کمک ۵۰ درصدی وزارت بهداشت داریم، زیرا بازپرداخت آن بسیار سنگین است.

سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات فراوان در خصوص پرداخت های پرسنلی عملکرد بسیار خوبی را داشته ایم که امیدواریم با کمک و مساعدت نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس بتوانیم وام های اخذ شده برای پروژه های استان از جمله پروژه بیمارستان حضرت ولی عصر(عج)، کلینیک ویژه، بیمارستان کمیجان و پروژه زنان را تکمیل نماییم.

وی همچنین تاکید کرد: پروژه بیمارستان سوختگی طی ماه های آتی قبل از اتمام سال به بهره برداری می رسد و با پیگیری هایی که صورت گرفته برای تکمیل پروژه بیمارستان زنان تقریباً بین ۳۲ تا ۳۸ میلیارد تومان نیاز به منابع مالی داریم که وزارت بهداشت قول مساعدت را از ماده ۳۷ داده است.

دکتر سلطانی در پایان ضمن تشکر از رییس دانشگاه علوم پزشکی و دکتر کریمی نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس، گفت: امید است که با کمک شما نماینده محترم بتوانیم بحث منابع مالی پروژه ها و نیروی انسانی را بهتر از قبل جلو برده و به سرانجام برسانیم.


( ۱ )

نظر شما :