اولین جلسه شورای روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اراک تشکیل شد/عزم راسخی برای بین المللی سازی دانشگاه وجود دارد

۱۷ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۷:۴۸ کد : ۱۱۶۱۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۰۸
اولین جلسه شورای روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اراک به ریاست دکتر سید محمد جمالیان رییس محترم دانشگاه علوم پزشکی اراک و دبیری دکتر سعید چنگیزی آشتیانی معاون آموزش دانشگاه تشکیل شد.
اولین جلسه شورای روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اراک تشکیل شد/عزم راسخی برای بین المللی سازی دانشگاه وجود دارد

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر جمالیان در این جلسه با تشکر از زحمات دکتر بهرام جلائی مدیر دفتر روابط بین الملل در یکسال گذشته، فعالیت های دفتر روابط بین الملل را بسیار چشمگیر و چندین برابر سنوات گذشته عنوان کرد و روزهای روشنی را در ادامه فعالیت های این دفتر برای ماموریت خطیر بین المللی سازی تمامی قسمت های دانشگاه، ترسیم کرد.

وی در حوزه آموزش خواستار تعامل و فعال سازی ظرفیت های علمی اعضاء هیات علمی دانشگاه در عرصه بین المللی شده و گفت: شایسته است روسای دانشکده ها برنامه ویژه ای برای این هدف داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: برای بین المللی شدن بایستی فعل خواستن و سپس اقدام را نهادینه کرد، اما قبل از آن بایستی نگرش همه ارکان و افراد را برای حرکت برای برقراری ارتباطات بین المللی و کسب جایگاه مناسب را فعال نمود.

در ادامه دکتر آشتیانی معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی اراک، توضیحاتی در مورد جهت گیری ها و پتانسیل های حوزه روابط بین الملل از ابتدا تاکنون و نگاه به آینده در این حوزه بیان نمود.

سپس دکتر بهرام جلائی ضمن محکوم نمودن توهین نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اسلام و رد این عمل در مجامع علمی و فرهنگی بین الملل به شرح اقدامات دفتر روابط بین الملل مانند بروزرسانی و باز طراحی پورتال انگلیسی دانشگاه، راه اندازی قسمت درخواست پذیرش، مرکز اطلاع رسانی کوید19 و طراحی برشورها و کتابچه معرفی دانشکده ها و طراحی سربرگ انگلیسی دانشگاه و دفتر روابط بین الملل و فعال سازی پورتال Education IRAN و برقراری ارتباط آن با پورتال دانشگاه را بطور مبسوط تشریح نمود.

در ادامه جلسه اعضا به بحث و بررسی اساسنامه شورا پرداخته و موارد لازم را مصوب نمودند.


( ۱ )

نظر شما :