وضعیت شهرستان های استان هیچ فرقی نکرده است

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۴ کد : ۱۱۶۷۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۲۷
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: وضعیت شهرستان های استان مرکزی نسبت به هفته گذشته تغییر خاصی نکرده و کماکان مردم باید ویروس کرونا را جدی گرفته و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.
وضعیت شهرستان های استان هیچ فرقی نکرده است

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان افزود: وضعیت اراک، ساوه و دلیجان قرمز است، شازند در وضعیت سفید قرار دارد، آشتیان، فراهان و کمیجان در وضعیت نارنجی و مابقی شهرستان ها در وضعیت زرد هستند.

وی اظهار داشت: با توجه به بازگشایی مدارس و مسافرت های روزهای گذشته، انتظار می رود مردم با جدیت بیشتری، بهداشت فردی و توصیه ها را رعایت کنند تا بیش از این در بخش بهداشت و درمان دچار مشکل نشویم و به کادر خسته ی درمانی نیز بار مضاعف تری تحمیل نشود.

وی تاکید کرد: این جدیت باید به صورت ویژه در مدارس که دانش آموزان حضور پیدا می کنند، بیشتر باشد و حتماً پروتکل های ابلاغی را اجرایی کنند‌.

متولی سلامت استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه تصمیم بازگشایی مدارس در سطح ملی و کلان گرفته شده است اظهار نظر در مورد آن امری بیهوده است و باید به فکر اجرای کم خطر و بیخطر آن بود.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین نگرانی در سنین ابتدایی تا کلاس پنجم  است چراکه با توجه به اینکه بچه‌ها از لحاظ بلوغ فکری به حدی نرسیده اند که بخواهند رعایت کنند و به همین خاطر به والدین توصیه می کنیم با توجه به اینکه حضور دانش‌آموزان اختیاری است، سعی کنند بیشتر از فضای مجازی و آموزش غیر حضوری استفاده کنند.

دکتر جمالیان افزود: در سنین بالاتر هم که دانش‌آموزان قدرت تصمیم‌گیری بهتری دارند و حضور آنها با رعایت پروتکل های بهداشتی کم خطر تر نسبت به بقیه گروه های دانش آموزی است، تاکید می کنیم، والدین و مسئولین مدارس به طور مکرر هم توصیه و هم نظارت کنند.

وی ضمن اشاره به تدوین و ابلاغ ضوابط بهداشتی به کلیه مدارس و سرویس های مدارس، خاطرنشان کرد: با نظارت بر اجرای این پروتکل ها و توصیه ها هم می توان سال تحصیلی متفاوتی را تجربه کرد و هم این بیماری را مدیریت نمود.

وی تاکید کرد: قبل و بعد از سوار شدن دانش آموزان به سرویس مدرسه دستگیره ها و جاهای تماس با دست ضدعفونی  شوند، همچنین تعداد نفرات مجاز که در هر سرویس باید باشند نیز ابلاغ شده و از رانندگان محترم تقاضا می کنیم، بیش از حد مجاز سوار نکنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان ضمن اشاره به این موضوع که معلوم نیست چه کسی مسئول نظارت و رسیدگی  بر اجرای رعایت این پروتکل های بهداشتی است و اگر کسی رعایت نکرد چه برخورد قانونی با او خواهد شد، گفت: این عوامل باعث می شود قدرت اجرایی پروتکل ها کاهش یابد.


نظر شما :