دیدار مجازی رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک با خانواده شهدا

۰۲ مهر ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۴ کد : ۱۲۰۹۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۶۲
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از جانبازان و خانواده معزز شهدا، با تعدادی از خانواده های محترم این عزیزان به صورت مجازی ارتباط تصویری برقرار کرد.
دیدار مجازی رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک با خانواده شهدا

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان هدف از برقراری این ارتباط را قدردانی از خانواده شهدا و تجلیل از این بزرگواران دانست و گفت: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا امکان بازدید حضوری و سرکشی و احوال پرسی مانند سنوات قبل وجود نداشت و امیدواریم با نابودی و ریشه کنی کامل این ویروس، بتوانیم از نزدیک با خانواده محترم شهدا دیدار و از برکات وجودی آنان استفاده بیشتری کنیم.

وی افزود: امروزه سنگر مبارزه از جبهه نظامی به بیمارستان ها و مراکز درمانی تغییر شکل پیدا کرده است و سربازان کنونی مدافعان سلامت هستند که برای حفظ جان و سلامتی هم استانی های خود نیز حاضرند از جان خود نیز بگذرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان تاکید کرد: مدافعان سلامت این روحیه از خودگذشتگی و ایثار را از شهدای جنگ تحمیلی برگرفته و اکنون که به پیاده سازی این خلقیات و روحیات برای شکست این بیماری جهانی نیاز است، به یاد شهدا و با نیت خدمت به خلق خدا، اجرا می کنند.

همسر شهید داوودآبادی نیز ضمن تشکر از زحمات رییس و معاونین دانشگاه و همه مدافعان سلامت در کنترل بیماری منحوس کرونا، خاطرنشان کرد: شهید داوود آبادی زخم های بسیاری از جمله ناراحتی اعصاب و روان را دوران هشت ساله دفاع مقدس با خود به یادگار داشت.

وی گفت: این شهید بزرگوار همواره آرزوی شهادت در جبهه حق علیه باطل و پیوستن به جمع دوستان شهیدش را داشت.

همسر این شهید عزیز بیان کرد: شهید بسیجی علی داوود آبادی فراهانی، آرزو داشت بعد از فوت و شهادتش، در صورت امکان اعضای بدنش اهدا و به دیگران کمکی کرده باشد.

دکتر جمالیان هم ضمن قدردانی از زحمات این بانوی بزرگوار در پرستاری از این شهید والامقام، تاکید کرد: تنها جامعه پزشکی می داند، پرستاری از بیمار اعصاب و روان چه کار دشوار و طاقت فرسایی است.

همچنین در ادامه این ارتباط تصویری، رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک با فرزند شهید عبدالکریم ویسمه صحبت و ضمن گرامیداشت مقام این شهید بزرگوار، قول مساعد داد علیرغم مشغله های فراوان، دیداری با خانواده معظم شهدا هر چند وقت یکبار تدارک دیده و انجام شود.

گفتنی است شهید بسیجی علی داوودآبادی فراهانی، از جانبازان 70 درصد دفاع مقدس در سال گذشته و پس از تحمل زخم های جنگ، به یاران شهیدش پیوست.

همچنین شهید بسیجی عبدالکریم ویسمه نیز که در عملیات فتح شیاکو در سال 1362 به درجه جانبازی نائل آمده بود، در تاریخ چهارم دی ماه سال 65 در منطقه بوباریه به فیض عظیم شهادت نائل آمده و به دوستان شهیدش پیوست.


نظر شما :