معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک:

نخستین محموله واکسن آنفلوآنزا به استان مرکزی وارد شد

۰۶ مهر ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۴ کد : ۱۲۱۷۹ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۳۶۱
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: نخستین محموله واکسن آنفلوآنزا وارد کلانشهر اراک شده و توزیع عادلانه آن برای گروهای پرخطر در دستور کار است.
نخستین محموله واکسن آنفلوآنزا به استان مرکزی وارد شد

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر علی علیمحمدی افزود: زنان بارداری که در مراکز جامع سلامت و پایگاه‌های بهداشتی پرونده الکترونیک دارند، در اولویت دریافت واکسن آنفلوآنزا هستند و سایر زنان باردار نیز باید برای بهره‌مندی از این مزیت در اسرع وقت تشکیل پرونده الکترونیک سلامت دهند.

وی اظهار داشت: زنان باردار دارای پرونده الکترونیک سلامت در اراک می‌توانند از فردا (دوشنبه) برای دریافت واکسن آنفلوآنزا به پایگاه‌های سلامت و مراکز جامع سلامت مراجعه کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک که در مواجهه چهره به چهره با بیماران هستند نیز در اولویت دریافت واکسن آنفلوآنزا هستند و سهمیه لازم برای آنان پیش بینی شده است.

وی عنوان داشت: محموله دوم واکسن آنفلوآنزا نیز ظرف سه روز آینده به دانشگاه علوم پزشکی اراک تحویل می‌شود که جامعه هدف دریافت کننده آن بیماران‌خاص، سرطانی‌ها و افراد با نقص ایمنی بالا خواهد بود.

دکتر علیمحمدی خاطرنشان کرد: تزریق واکسن آنفلوآنزا برای افراد عادی با سیستم ایمنی متعادل توصیه نمی‌شود و با توجه به شیوع موج سوم کرونا از اقشار مردم درخواست می‌شود که از ازدحام در مراکز بهداشتی برای تحویل واکسن خودداری کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان گفت: سهمیه‌ای از واکسن آنفلوآنزا برای بخش خصوصی تعیین شده که شیوه توزیع و شرایط آن بزودی اطلاع‌رسانی می‌شود.


( ۴ )

نظر شما :