فرش قرمز کرونا برای استان مرکزی

۰۶ مهر ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۲ کد : ۱۲۱۹۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۷۹
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک ضمن اعلام وضعیت قرمز برای کل استان از مردم خواست، پروتکل ها و نکات بهداشتی را با جدیت هر چه بیشتر رعایت کنند.
فرش قرمز کرونا برای استان مرکزی

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان گفت: بر اساس آخرین آمار وضعیت شهرستانهای استان از لحاظ میزان شیوع کرونا وضعیت 8 شهرستان قرمز و یا خیلی پرخطر و 3 شهرستان نیز در حالت نارنجی و یا پرخطر می باشند.

وی افزود: طبق آخرین آمار وضعیت شهرستان های استان، اراک، ساوه، تفرش، فراهان، آشتیان، خمین، محلات و دلیجان در وضعیت قرمز و شهرستان های زرندیه، کمیجان و شازند در وضعیت نارنجی یا پرخطر هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: مراودات بالای اقتصادی و تجاری با سایر استان ها، در مرکز کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب بودن و یکی از شاهراه های اصلی مواصلاتی کشور بودن و همچنین عدم رعایت برخی از هم استانی ها و حضور در اجتماعات و مراسمات و کمرنگ تر شدن میزان استفاده از ماسک و سایر پروتکل های بهداشتی از جمله مهمترین دلایل وخیم تر شدن اوضاع استان مرکزی است.

دکتر جمالیان در پایان تاکید کرد: مادامی که  سطح پیشگیری و رعایت‌ بخشی از مردم در همین سطح نامطلوب و بازگشایی‌های مشاغل هم برقرار باشد، آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا همین خواهد بود.


( ۶ )

نظر شما :