انجام اعمال دندانپزشکی تحت بیهوشی برای کودکان معلول ذهنی و جسمی

۱۳ مهر ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۶ کد : ۱۲۳۵۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۹۵
با افتتاح و راه اندازی تجهیزات بخش عمل جراحی دندانپزشکی تحت بیهوشی، امکان انجام خدمات دندانپزشکی برای کودکان "سی پی" یا فلج ذهنی و جسمی در مرکز استان فراهم شد.
انجام اعمال دندانپزشکی تحت بیهوشی برای کودکان معلول ذهنی و جسمی

به گزارش وب دا مرکزی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک در حاشیه بازدید خود از این عمل، گفت: با شیوع ویروس کرونا و متمرکز تر شدن فعالیت ها و تصمیمات برای مبارزه و کنترل این بیماری از سایر اعمال و ارائه خدمات غافل نشده و سعی داریم به تمام مراجعین خدمات مناسب و درخور ارائه کنیم.

دکتر بهمن صادقی سده افزود: به همین خاطر از این پس و با خرید 2 دستگاه مینی یونیت دندانپزشکی برای جامعه هدف، خدمات خاص مورد نیاز را ارائه خواهیم داد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر بیش از 240 بیمار خاص هموفیلی و بیماران صعب العلاج نظیر فلج مغزی در استان هستند که به خدمات خاص از جمله دندانپزشکی نیاز دارند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک در ادامه خاطرنشان کرد: به دلیل ارائه خدمات دولتی با تعرفه های بسیار کمتر نسبت به بخش خصوصی، راه اندازی این بخش می تواند برای این دست از افراد که عمدتا از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند، کمک قابل قبولی کند.

رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در ادامه گفت: پیش از این مردم استان برای گرفتن اینگونه خدمات (جراحی تحت بیهوشی و نظیر آن) مجبور به سفر به تهران و استان های همجوار بودند که با راه اندازی و افتتاح این تجهیزات در بیمارستان امیرکبیر (راه آهن) اراک دیگر نیازی به خروج از استان برای انجام اینگونه اعمال نیست.

دکتر احسان مومنی افزود: خدمات ارائه شده در این مرکز از لحاظ کیفیت با استان ها و بخش های خصوصی قابل رقابت است.

وی خاطر نشان کرد: تمام تجهزات تخصصی لازم خریداری شده و قابلیت انجام روزانه 2 عمل تحت بیهوشی توسط پزشکان و متخصصان دندانپزشکی کودکان وجود دارد.

گفتنی است طبق اعلام اداره کل بهزیستی استان مرکزی، حدود 200 بیمار تحت پوشش در این زمینه در استان مرکزی وجود دارد.


( ۲ )

نظر شما :