سرماخوردگی، آنفولانزا یا کرونا؟!

۱۹ مهر ۱۳۹۹ | ۱۵:۲۱ کد : ۱۲۴۷۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۱۵
رییس مرکز بهداشت شهرستان اراک گفت: تشخیص سرماخوردگی، آنفولانزا و بیماری کرونا بسیار مشکل بوده و فقط با تست آزمایشگاهی امکان پذیر است.
سرماخوردگی، آنفولانزا یا کرونا؟!

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سعید محمد دوست افزود: با توجه به هزینه گزاف تست بیماری کووید ۱۹ و  عدم  امکان دسترسی آن برای همگان و از سوی دیگر، کمبود کیت های تشخیص این تست به همشهریان عزیز توصیه می کنیم، پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و سعی کنند که از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند، چراکه با توجه به مشکلات ذکر شده بهترین راه ممکن است.

وی اظهار داشت: با نزدیک شدن به فصل سرد سال و پیش رو بودن برف و باران، کاهش دما و برودت هوا و بسته شدن پنجره‌ها و درب های ساختمان ها و با توجه به رفت و آمدهای روزانه مردم امکان آلودگی دوچندان می شود.

رییس مرکز بهداشت شهرستان اراک با اشاره به اینکه زدن ماسک تاثیر زیادی در قطع زنجیره ی انتقال دارد و از اصناف می خواهیم به کسانیکه ماسک نمی زنند، ارائه خدمت نکنند، تاکید کرد: در مقابل از همشهریان هم می خواهیم داخل مغازه ها و اماکنی که فروشندگان آن از ماسک استفاده نمی کنند، نروند و با خرید نکردن از وی، به نوعی این فرد متخلف را جریمه کرده و در ضمن در صورت مشاهده هرگونه تخلفی، سریعاً با شماره های 190 یا 4030 تماس گرفته تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

وی خاطرنشان کرد: رعایت موارد ذکر شده و همکاری همه جانبه مردم با مسئولین و برخورد با متخلفان، باعث می شود افراد ناآگاه و وظیفه نشناس، به فکر و تامل فرو رفته و زین پس رعایت کنند.

دکتر محمددوست گفت: به مردم اکیداً توصیه می کنیم، از حضور در جوامع و خروج از منزل به غیر از کارهای ضرور جداً خودداری کنند و در صورت خروج حتماً ضمن زدن ماسک، فاصله اجتماعی مناسب را نیز با دیگران رعایت کنند.

رییس مرکز بهداشت شهرستان اراک در پایان با اشاره به آغاز طرح ضربتی و تشدید نظارت ها، افزود: امیدواریم مردم نیز با رعایت موازین بهداشتی برای حفظ سلامت خود و خانواده شان ارزش قائل بوده و به حقوق اجتماعی شهروندی نیز احترام گذاشته تا بتوانیم از شر این ویروس رها شویم.


( ۴ )

نظر شما :