طب سنتی کمک‌کننده درمان کرونا

۲۲ آبان ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۷ کد : ۱۳۲۲۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۴۷۷
مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: طب سنتی در کنار درمان اصلی می‌تواند در کنترل بیماری کرونا کمک‌کننده باشد.
طب سنتی کمک‌کننده درمان کرونا

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر مهدی صالحی متخصص طب سنتی، تاکید کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، ۹۰ طرح تحقیقاتی در کل کشور مجوز اخلاق گرفتند که از این میان ۱۶ مورد نتایج آن مشخص شده و وارد فاز اخذ مجوزهای لازم شدند و چهار داروی گیاهی نیز مجوزهای لازم را به خود اختصاص داده اند.
وی افزود: ۴ دارو با عصاره های گیاهی خاص در کشور ایران موجب تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از تکثیر سلول های ویروسی می شود.
مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: مردم باید آگاه باشند که تنها طب سنتی نمی‌تواند به عنوان درمان اصلی صورت بگیرد، بلکه طب سنتی در کنار طب رایج و دارویی اصلی، کمک کننده بوده و همچنین باید تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت شوند.
وی خاطرنشان کرد: همواره در هر پاندمی از جمله پاندمی ویروس کرونا نقطه اول و اساسی پیشگیری از بیماری بوده و بعد از آن درمان به موقع حائز اهمیت است.
دکتر صالحی در پایان از تلاش ها، تحقیقات و پیگیری های جامعه طب سنتی کشور ایران تقدیر و تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد که طب سنتی در آینده بتواند گیاهان بیشتری را به منظور  کمک در درمان انواع بیماری‌ها از جمله کرونا ویروس کشف نمایند.


( ۸ )

نظر شما :