اعلام صنوف مجاز به ارائه خدمات را در طی دو هفته اول آذرماه

۳۰ آبان ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۳ کد : ۱۳۴۰۵ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۸۹۷
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در خبری صنوف مجاز به ارائه خدمات را در طی دو هفته اعلام کرد.
اعلام صنوف مجاز به ارائه خدمات را در طی دو هفته اول آذرماه

به گزارش وب دا مرکزی، بهروز اکرمی در گفتگوی ویژه خبری، اعلام کرد: از یکم آذرماه تصمیماتی که برای شهرهای قرمز اخذ شده، اجرا می شود.
وی افزود: فعالیت ادارات و کارکنان در شهرهای قرمز با یک سوم پرسنل صورت می گیرد، همچنین در شهرهای نارنجی حضور کارمندان در ادارات و دستگاه‌های اجرایی یک دوم خواهد بود که تشخیص این موضوع به عهده مدیران دستگاه‌های اجرایی بوده و نظارت به این کار هم برعهده معاونت توسعه منابع استانداری است.
وی در ادامه تکمیل کرد: در شهرهای قرمز از روز اول آذرماه فعالیت مشاغل گروه های دو، سه و چهار ممنوع بوده و فقط گروه های زیر مجاز به فعالیت می باشند.
کارخانه های تولیدی، مراکز صنعتی معدنی و کشاورزی، شیلات و خدمات وابسته، مراکز زیرساختی و حیاتی، مراکز تامین و توزیع آب، برق، گاز، مدیریت پسماند و فاضلاب، فعالیت تصفیه و تهویه هوا، پالایشگاه و جایگاه‌های عرضه سوخت، حمل و نقل عمومی کالا و مسافر برون شهری شامل ریلی، هوایی، جاده‌ای و دریایی.
حمل و نقل عمومی درون شهری، ادارات و مراکز نظامی و انتظامی و امنیتی، مراکز امدادی و ستادی، فروشگاه های زنجیره ای، سوپر مارکت ها، میوه فروشی ها و سبزی فروشی ها، میادین میوه و تره بار، مراکز تولید و نگهداری و توزیع محصولات غذایی و خدمات وابسته، مراکز تولید و عرضه فرآورده های لبنی، نانوایی ها، مراکز بهداشتی و درمانی، مراکز امدادی و اورژانس ها، تامین آمبولانس های دولتی و خصوصی، داروخانه‌ها، مراکز و فروشگاه های دامپزشکی، پخش دارو، عطاری و داروهای سنتی، مراکز تهیه تولید و توزیع مواد غذایی آماده و بیرون بر (رستوران ها حق پذیرش مشتری ندارند)، خدمات اپراتورهای ارتباطی، خدمات الکترونیک، فعالیت های پستی و شرکت های خدمات اینترنتی، رسانه‌های مکتوب و بر خط و مشاغل مشابه، مراکز نگهداری و خدماتی سالمندان، معلولین و جانبازان، تعمیرگاه های انواع خودرو، لوازم خانگی، لوازم الکتریکی و الکترونیکی، فروشگاه های انواع قطعات و لوازم یدکی، فروشگاه های انواع مصالح ساختمانی و آهن آلات، کارگاه های صنعتی مانند جوشکاری، تراشکاری و مشابه آن، چاپخانه ها، خشکشویی ها و آرامستان ها.
وی هشدار داد: تمامی مشاغل غیر از این گروه‌ها در شهرهای قرمز می‌بایست تعطیل باشند و اگر غیر از این امر صورت بگیرد، توسط مامورین ذیربط به مدت ۱۵ روز پلمب خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: کلیه مدارس، دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، آموزشگاه های خصوصی و حوزه های علمیه در شهرهای قرمز باید تعطیل باشند و متولیان این امر وزارت علوم، آموزش و پرورش و مدیریت حوزه های علمیه می باشند. در شهرهای قرمز کلیه فعالیت های آموزشی تعطیل است.
اکرمی در پایان گفت: همچنین کلیه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی مثل نمازهای جمعه، کلیه مساجد، تمامی مراسم های مذهبی و آیینی تعطیل می باشند و متولیان این کار شورای سیاستگذاری و ائمه جمعه، سازمان تبلیغات اسلامی، مراکز امور مساجد و سازمان اوقاف می باشند.


( ۴ )

نظر شما :