توصیه و توضیحات رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در مورد بازگشایی مدارس

۲۹ دی ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۴ کد : ۱۴۶۱۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۳۶۴
دکتر سید محمد جمالیان گفت: ستاد ملی کرونا به عنوان تنها مرجع همه دستگاه‌ها و سازمان‌های تأثیرگذار که در این ستاد عضو هستند، مصوبه‌ای مبنی بر بازگشایی مدارس پایه اول و دوم به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد.
توصیه و توضیحات رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در مورد بازگشایی مدارس

به گزارش وب دا مرکزی، رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: به گفته مسولان آموزش و پرورش، حضور بسیار جزئی دانش ‌آموزان پایه اول و دوم در گروه‌های کمتر از ۱۰ نفر را از اول بهمن‌ماه امسال خواهیم داشت و مقرر شده شورای مدرسه درباره چگونگی تقسیم بندی، نحوه حضور و میزان نیاز به حضور دانش آموزان تصمیم گیری کند و معلم کلاس تشخیص می‌دهد که چه تعداد دانش آموز باید به صورت حضوری شرکت کند.

وی به مدیران مدارس توصیه کرد: تعداد مناسب دانش آموزان با توجه به ابعاد و تهویه فضای فیزیکی در کلاس ها قرار گیرند.

متولی سلامت استان مرکزی در ادامه خاطرنشان کرد: رعایت چند نکته از جمله نکات خود مراقبتی، حفظ فاصله ایمن (یک متر) و کاهش برخوردها، استفاده از وسایل حفاظتی مانند ماسک، مواد ضدعفونی و ... بسیار حایز اهمیت است.

دکتر جمالیان گفت: تا حد امکان والدین و اولیا و مسئولین مدارس باید رفت و آمد و رفتار دانش آموزان(رعایت دستورالعمل های بهداشتی) را کنترل کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک ضمن اشاره به اینکه فعالیت بوفه ها، کاملا ممنوع است، گفت:  ساعت تفریح طوری باشد که همزمان انجام نشده و باعث به وجود آمدن تراکم نشود.

وی یادآور شد: رعایت فاصله یک متر و هنگام ساعت ورود و خروج، ضدعفونی مکرر و مرتب بر اساس پروتکل های بهداشتی سرویس های بهداشتی، آبخوری ها و تمامی وسایلی که ممکن است به صورت مشترک مورد استفاده قرار گیرند، توجه به تهویه و در صورت مساعد بودن شرایط جوی، پنجره ها باز باشند تا تهویه کامل تر بوده و هوا در جریان باشد، نیز از جمله نکاتی هستند که باید با شدت و جدیت هرچه بیشتر رعایت شوند.

دکتر جمالیان در پایان افزود: خانواده ها اهتمام جدی بر رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند و از آنجا که  حضور دانش آموزان اختیاری است، اما در صورت حضور، آموزش کافی در خصوص رعایت دستورالعمل ها به دانش آموزان داده شود و حتما مواد گندزدای کافی در مدرسه و حتی همراه دانش آموزان  موجود باشد تا ان شاءالله شاهد کاهش این بیماری، برای فرزندانمان باشیم.


( ۱ )

نظر شما :