فعالیت مدارس طبق چک لیست های مرکز بهداشت

۰۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۱ کد : ۱۴۶۶۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۳۰
رییس گروه نوجوانان و جوان و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مدارسی که از اول بهمن شروع به فعالیت می کنند، موظف به رعایت چک لیستی که مرکز بهداشت ارائه کرده است، هستند.
فعالیت مدارس طبق چک لیست های مرکز بهداشت

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر ایراندخت حیدری افزود: چک لیستی 18 آیتمی تهیه و بین مدارس توزیع شده که از اول بهمن و همزمان با شروع  فعالیت مدارس در برخی از پایه ها و مقاطع، توسط همکاران بهداشتی به مدت یک هفته بررسی و نقاط قوت و ضعف مشخص می شود.

وی اظهار داشت: در این چک لیست حداقل استانداردهای لازم مشخص شده و مدارس و مسئولین، برای حفظ جان و سلامتی کودکان و دانش آموزان موظف به رعایت آنها هستند و در صوررت تخلف با آنها برخورد خواهد شد.

وی تاکید کرد: در این چک لیست نحوه انجام اقدامات به روشنی مشخص شده که به چه شکلی انجام دهند تا بهترین نتیجه را در پی داشته باشد.

رییس گروه نوجوانان و جوان و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک اضافه کرد: واحد بهداشت محیط در بازدیدهای مستمری که از مدارس خواهد داشت، در صورت مشاهده هرگونه مغایرت، بعد از اخطارهای مکرر ممکن است حتی مدارس خاطی را نیز تعطیل کند.

دکتر حیدری افزود: طبق تصمیمات اتخاذ شده در ستاد ملی مقابله با کرونا، قرار نیست همه مدارس شهری و روستایی باز باشند.

وی خاطرنشان کرد: در شهرهای زرد و آبی، مقاطع اول و دوم و گروه های عملی مثل کار و دانش و فنی حرفه ای که واحد های عملی مورد نیاز دارند، امکان دایر کردن کلاس های حضوری را دارند.

دکتر حیدری تصریح کرد: در شهرهای آبی نیز جمعیت مدارس باید زیر 50 نفر باشد.

رییس گروه نوجوانان و جوان و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در ادامه تاکید کرد: در روستاها نیز تنها دانش آموزانی که دسترسی به اینترنت ندارند، می توانند به کلاس های حضوری بروند.

وی در پایان ضمن اشاره به اینکه تجمع در کلاس ها نباید بیشتر از 10 نفر باشد، گفت: هیچ اجباری برای شرکت در کلاس های حضوری نیست و دانش آموزان و والدین آنها می توانند به اختیار خود تصمیم گیری کرده و اقدام کنند.


نظر شما :