سایه قرمزی کرونا بر استان مرکزی

۲۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۳۹ کد : ۱۵۱۰۹ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۵۸
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بسیاری از شهرستان های استان در وضعیت زرد قرار دارند و با توجه به قرمز شدن تعدادی از شهر های جنوبی کشور، این به معنای وضعیت هشدار است.
سایه قرمزی کرونا بر استان مرکزی

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان افزود: مطابق آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان مرکزی شهرستان های ساوه، دلیجان، کمیجان، فراهان، شازند، خمین، محلات و اراک در وضعیت زرد قرار دارند و تنها چهار شهرستان تفرش آشتیان، زرندیه، خنداب در وضعیت آبی هستند و این نشان دهنده یک زنگ خطر برای استان مرکزی می باشد چرا که بسیاری از شهرستان های استان از وضعیت آبی مجدداً به حالت زرد درآمده اند.

وی اظهار داشت: تعدادی از شهرهای استان خوزستان در وضعیت قرمز در آمده اند و این نشان دهنده خیز قطعی کرونا در این شهرستان ها می باشد که طبق آخرین بیانیه از سوی وزارت بهداشت شهرستانهای اهواز، آبادان، بندر ماهشهر، دزفول، شادگان، شوشتر و کارون از استان خوزستان در وضعیت قرمز هستند.

متولی سلامت استان مرکزی ضمن اشاره به اینکه استان مرکزی در شاهراه مواصلاتی شمال به جنوب و شرق به غرب کشور قرار دارد از رخ دادن پیک چهارم بسیار نگران هستیم.

دکتر جمالیان خاطرنشان کرد: متاسفانه بعضی از مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی غافل شده و مراسم های گوناگون خود را برپا می کنند و یا به مسافرت های مختلف می روند و تنها بهانه آنها این است که از لحاظ روحی خسته شده اند، اما چه خوب است که یادآور شویم کادر بهداشت و درمان یک سال است که با این بیماری در حال مبارزه هستند و علاوه بر خستگی دوری از خانواده را به جان خریده اند.

وی در ادامه تکمیل کرد: غفلت ما یعنی رخ دادن یک پیک سهمگین دیگر از بیماری منحوس کرونا که علاوه بر کادر خسته بهداشت و درمان به تمامی مردم ضرر می رساند و چه بسا پایان ‌سال را تلخ می‌کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان گفت: آغاز واکسیناسیون کرونا در کشور به منزله پایان یافتن این بیماری نیست و تا رسیدن به ایمنی حداکثر و واکسینه شدن گروه‌های هدف باید به دقت پروتکل های بهداشتی رعایت شود تا بتوانیم از ضررهای جانی و مالی جلوگیری کنیم.


نظر شما :