نگرانی جامعه پزشکی از تغییر ماهیت کرونای انگلیسی

۰۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۴ کد : ۱۵۳۰۴ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۷۲
مدیر آزمایشگاه جامع دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ویروس جهش یافته کرونا (انگلیسی)، سرعت و قدرت بیشتری نسبت به نمونه قبلی خود دارد و این بیشترین نگرانی ما است.
نگرانی جامعه پزشکی از تغییر ماهیت کرونای انگلیسی

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر ورد افزود: به دنبال تغییر صورت گرفته در ویروس، قدرت سرایت و انتقال پذیری کرونا در نوع انگلیسی به مراتب بیشتر از نوع کلاسیک بوده و این مسئله با توجه به کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی موجب نگرانی کادر پزشکی و درمان شده است.

وی بیان کرد: در استان مرکزی با توجه به زیرساخت ها و توانایی های بالقوه ای که در زمینه آزمایشگاه ها وجود دارد، امکان تشخیص این ویروس را در داخل استان فراهم شده و جای نگرانی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: گذر زمان و جهش های گوناگون در این ویروس رخ داده، تنها نکته ای که بسیار مهم است و می تواند سرعت انتقال و سرایت آن را کند تر کند، حفظ و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی تمامی گروه های جامعه است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: موتاسیون(جهش و تغییر شکل) در قسمتی از ویروس کووید 19 صورت گرفته که در میزان چسبندگی آن به سلول(سرعت انتقال و سرایت به بدن دیگر) نقش دارد.

دکتر ورد ضمن تکرار ابراز نگرانی از کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان، گفت: به گفته کارشناسان و مسئولین کشور، خوشبختانه واکسن تولید داخل بر روی کرونای نوع انگلیسی نیز تاثیرگذار است و می تواند تا حدودی آن را نیز مهار کند، اما همچنان بهترین راه مقابله و مبارزه با این ویروس، رعایت نکات بهداشتی است.


( ۱ )

نظر شما :