گسترش حلقه های نظارتی کرونایی

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۴ کد : ۱۵۶۵۸ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۵۲۷
استاندار مرکزی گفت: با توجه به شکننده بودن وضعیت کرونایی استان باید حلقه های نظارتی گسترش یابد.
گسترش حلقه های نظارتی کرونایی

به گزارش وب دا مرکزی، سید علی آقازاده در جلسه نشست ستاد مبارزه با کرونا استان مرکزی افزود: بر اساس آمارها شرایط این استان در شیوع کرونا تثبیت شده است، اما با کمترین غلفت وضعیت شکننده حاکم می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به شکنندگی استان در کرونا باید حلقه نظارتی گسترده‌تر شود و با خاطیان احتمالی نیز برخورد قاطع صورت گیرد.

وی تاکید کرد: با وجود انجام تست‌های سریع کرونا، شرایط استان به لحاظ میزان ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا در  سه هفته اخیر با کاهش آمار مواجه شده که این مهم نشان از فرهنگ بالای مردم در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد.

استاندار مرکزی در ادامه خاطرنشان کرد: وضعیت کووید ۱۹ در شهرستان‌های زرندیه، تفرش و آشتیان به رنگ آبی، خمین نارنجی و سایر شهرستان‌های استان در شرایط زرد است و انتظار می‌رود فرمانداری خمین در تعامل با دانشگاه علوم پزشکی برای مهار و بهبود وضعیت کرونا تلاش مضاعف کند.

آقازاده گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است، بنابراین شهروندان در آستانه سال جدید باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا شرایط استان به وضعیت نارنجی و قرمز تبدیل نشود.

وی در پایان تصریح کرد: اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان به همین منوال باشد محدودیت‌های جدید اعمال نمی‌شود و بازارهای روز نیز می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند که این مهم باید با نظارت فرمانداران و شهرداری‌ها با جدیت پیگیری شود.


نظر شما :