تا اواخر هفته آینده موج چهارم کرونا در استان شیب تندتری به خود می‌گیرد

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۷:۵۴ کد : ۱۶۲۳۵ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۷۰
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: نیاز است مردم آگاهانه برای مقابله با شرایط سخت پیش رو کنار مسئولان اجرایی و کادر درمانی باشند.
تا اواخر هفته آینده موج چهارم کرونا در استان شیب تندتری به خود می‌گیرد

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان در جلسه ستاد مبارزه با کرونا استان مرکزی بیان کرد: خیز دوباره و  موج جدید کرونا حاصل مسافرت های نوروزی، دید و بازدیدهای بی‌محابا و بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حضور پرتعداد در معابر شلوغ و مراکز خرید در آستانه نوروز و برپایی مراسم عزا و عروسی در ایام تعطیلات سال نو بوده است.
وی افزود: حالا که عید نوروز و تعطیلات تمام شده، از مردم می خواهیم در مجالس و تجمعاتی همچون عروسی و عزا شرکت نکنند تا بتوان این بیماری را تحت کنترل درآورد.
وی تاکید کرد: ظرفیت بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک از بیماران کرونایی تکمیل شده و بیمارستان ولیعصر(عج) اراک نیز با توجه به خدماتی که در  حوادث ترافیکی دارد ظرفیت محدودی برای اختصاص به بستری بیماران کرونایی خواهد داشت و می‌توان گفت تکمیل ظرفیت است.
متولی سلامت استان مرکزی در ادامه خاطرنشان کرد: ویروس کرونای انگلیسی سرعت انتقال بالا دارد و شهرهای  دلیجان، خنداب، آشتیان به سرعت به سمت تغییر رنگ و بحرانی شدن پیش می‌روند و نیاز است که مداخلات لازم صورت بگیرد.
وی افزود: سویه انگلیسی کرونا که در تمام کشور منتشر شده رده‌های سنی مختلف را درگیر می‌کند و خطر برای  افراد کهنسال و بیماران زمینه‌ای جدی‌تر است.
دکتر جمالیان در پایان گفت: اگر مردم شیوه نامه ها و توصیه های گفته شده را رعایت کنند، شاید بتوان موج چهارم را کمترین خسارت پشت سر گذاشت، اما اگر رعایت نکنند، روزهای سختی را پشت سر خواهیم گذاشت.


( ۲ )

نظر شما :