ابتلا ۶ مادر باردار به کرونا در دلیجان

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۶ کد : ۱۶۳۲۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۰۳
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلیجان گفت: از ابتدای سال جدید تاکنون، ۶ مادر باردار کرونایی در این شهرستان شناسایی شدند.
ابتلا ۶ مادر باردار به کرونا در دلیجان

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر عبدالرحیم فردوسی بیان کرد: در موج چهارم کرونا، خطر برای گروه های پر ریسک و هدف بیش از  موج های قبلی تهدید کننده است که از جمله آنان، مادران بارداری هستند که سلامتی آنان برای مجموعه بهداشت و درمان بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: وضعیت  مادران باردار و دیگر گروه های پر خطر جامعه از جمله افراد دیابتی، با فشار خون بالا، بیماران قلبی و عروقی و غیره به طور روزانه و مستمر پیگیری می شود.

دکتر فردوسی گفت: همچنین از ابتدای فروردین ماه، ۶۵۳ تست pcr انجام شده که از این میان ۲۲۶ مورد مثبت و  ۷۸۵ تست rapid انجام گردیده که به ثبت و شناسایی  ۱۷۸ مورد مثبت  منجر شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلیجان در ادامه خاطرنشان کرد: این حجم از ابتلاء به دلیل سهل انگاری و غفلت در ایام نوروز و انجام  سفرهای غیرضرور، دید و بازدیدها و عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم است.

وی یادآور شد: در حال حاضر در شهرستان دلیجان ۴۵ بیمار در بیمارستان بستری هستند که از این میان ۳۹ نفر در بخش عادی و ۶ نفر در بخش های ویژه تحت نظر هستند و گفتنی است که نصف این تعداد بیماران کرونایی بوده اند.

وی به اجرای موفقیت آمیز طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: از ابتدای اجرای این طرح، همکاران واحد بهداشت به صورت مستمر و منظم، موارد مثبت را پیگیری و رهگیری می کنند، اما متاسفانه شواهد نشان می دهد بیماران قرنطینه در منزل اصول قرنطینه را رعایت نمی کنند که این امر موجب انتقال  و چرخش بیشتر بیماری در سطح شهر می شود.

دکتر فردوسی خاطرنشان کرد: از آغاز زمان واکسیناسیون در این شهرستان تاکنون ۱۶۵ نفر از جمله کادر بهداشت و درمان و کسانیکه در خانه سالمندان نگهداری می شوند، واکسینه شده اند اما تا ایمنی کامل جامعه  هم  افرادیکه که واکسن را تزریق کرده و هم مابقی مردم باید شیوه نامه های بهداشتی و بهداشت فردی و اجتماعی را با جدیت رعایت کنند.


( ۱ )

نظر شما :