راه اندازی مجدد نقاهتگاه کرونایی

۲۰ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۴:۵۷ کد : ۱۶۴۰۵ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۱۱۱
رییس بسیج جامعه پزشکی استان مرکزی و رییس مرکز بهداشت شهر اراک از ساماندهی سالن ورزشی مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) دانشگاه علوم پزشکی اراک به عنوان نقاهتگاه بیماران کرونا خبر داد.
راه اندازی مجدد نقاهتگاه کرونایی

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سعید محمد دوست، بیان کرد: با توجه به روند صعودی مبتلایان و بیماران بستری کرونایی در مراکز درمانی تصمیم گرفته شده که سالن ورزشی مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) دانشگاه علوم پزشکی اراک واقع در سردشت به عنوان اقامتگاه بیماران کرونایی وارد چرخه درمانی شود.
وی تاکید کرد: بسیاری از بیماران کرونایی نیاز به قرنطینه و نظارت دارند، از طرفی با توجه به اینکه بیماران بدحال روز به روز در حال افزایش هستند، این سالن ورزشی برای بیمارانی که حال عمومی نسبتا بهتری نسبت به سایر بیماران کرونایی دارند، در نظر گرفته شده است.
دکتر محمد دوست تصریح کرد: این مرکز ورزشی با توجه به محوطه بسیار بزرگ و دارا بودن سرویس بهداشتی و حمام مورد توجه ما قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: این سالن ورزشی با هماهنگی ارتش و پدافند هوایی استان مرکزی با بیش از ۱۰۰ تخت مجهز می شود و طی امروز و نهایتا فردا مورخ ۲۰ و ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ کار ساماندهی به پایان رسیده و بیماران می توانند به این مرکز منتقل شوند.
وی بیان کرد: رایزنی های لازم جهت به کارگیری نیروهای تخصصی و نیروهای پرستاری نیز در حال انجام بوده زیرا این بیماران در این نقاهتگاه نیاز به توجه و مراقبت های پرستاری دارند.
وی ضمن تشکر از نیروهای جهادی و داوطلبان بسیج و طلاب گفت: در این مرکز تعدادی از نیروهای بسیجی داوطلب و طلاب و نیروهای جهادی نیز برای انجام خدمات غیر پرستاری و به عنوان همراه بیماران در نظر گرفته می شوند.
رییس مرکز بهداشت اراک در پایان گفت: امیدواریم که با رعایت هرچه جدی‌تر مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد کنترل این موج چهارم باشیم، اما اگر این روند صعودی ادامه داشته باشد، ناچار بوده که مجموعه ورزشی ۵ مرداد را با هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان و مجهز کردن آن توسط سپاه استان، وارد مدار کنیم.


( ۲ )

نظر شما :