برنامه ریزی برای راه اندازی بخش "اکسترا" در شازند

۳۰ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۱ کد : ۱۶۶۳۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۷۹۷
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند گفت: به دنبال افزایش بی سابقه بستری ها در این شهرستان، یک نقاهتگاه یا (بخش اکسترا) در مجاورت بیمارستان تامین اجتماعی این شهرستان راه اندازی خواهد شد.
برنامه ریزی برای راه اندازی بخش "اکسترا" در شازند

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر مرتضی واعظ بیان کرد: در حال حاضر دو سوم ظرفیت بیمارستان به بستری بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

وی تاکید کرد: اگر شرایط با همین منوال پیش برود، به یک بخش مجزای دیگر نیاز خواهیم داشت که به خاطر عدم وجود امکانات مناسب و زیرساخت ها، در مجاورت تنها بیمارستان این شهر، بخش اکسترا آماده شده است.

دکتر واعظ همچنین به لزوم تامین نیروی درمانی و تجهیزات این بخش هم اشاره کرد و از ادارات، دستگاه های دولتی و غیردولتی، نیروهای مسلح و خیرین که توانایی و امکان کمک در این زمینه را دارند، خواست به یاری بیایند.

وی افزود: بعد از قرمز شدن وضعیت این شهرستان کمیته اضطراری پدافند زیستی کرونا، در شهرستان شازند تشکیل و در آن مصوب شد با همکاری ارگان ها، مبادی ورودی و خروجی شهرستان شازند کنترل شود و همچنین تعطیلی  اصناف، نظارت بر توقف فعالیت گروه‌های صنفی ۲، ۳ و ۴ و  تقویت اقدامات طرح شهید سلیمانی در راستای کنترل و مقابله با بیماری کرونا تمدید و اجرای آن تا رسیدن به وضعیت مطلوب تر ادامه داشته باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند در ادامه خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری، ۵۷۶۶ تست سریع کرونا نیز در شازند انجام شده که ۱۵۱۰ مورد آن ها مثبت بوده است.

دکتر واعظ در پایان به درمان سرپایی و در منزل هم تاکید کرد و گفت: برای کاهش بار مراجعه به مراکز درمانی نیاز است که درمان‌های "آنتی ویرال" سرپایی با دیدن اولین علائم و بعد از مراجعه به پزشکی معالج آغاز شود.


( ۴ )

نظر شما :