باز هم اهدا عضو زندگی آفرین شد

۳۱ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۹:۵۷ کد : ۱۶۶۸۹ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۸۷۵
رییس تیم پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در کمتر از یک ماه، دومین اهدا عضو از اراک، در دفتر استان به یادگار ماند.
باز هم اهدا عضو زندگی آفرین شد

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر بهنام محمودیه، بیان کرد: دومین اهدا عضو از اراک در کمتر از یک ماه، زندگی بخش برای چندین نفر شد.
وی اظهار داشت: اهدای عضو و نجات افراد اقدامی خداپسندانه بوده که به عده ای بیمار نیازمند فرصت دوباره نفس کشیدن و زندگی کردن می دهد و بدون تردید این کار برای همیشه ماندگار بوده و تمرینی زیبا برای بخشندگی عظیم است.
وی افزود: آقای مجید افروغ، ۴۰ ساله، ساکن روستای فرنق خمین، به دنبال مشکلات مغزی دچار خونریزی مغزی شده و در icu تحت نظارت قرار گرفتند.
وی بیان کرد: کادر درمان تمام تلاش خود را برای نجات این جوان به کار گرفت، اما متاسفانه مرگ مغزی وی تایید شد.
دکتر محمودیه تاکید کرد: مرگ مغزی مترادف با مرگ قلبی است و ثابت شده افراد مرگ مغزی شده دیگر به زندگی باز نمی‌گردند، اما با پیوند اعضایشان، می توان فرصت حیاتی دوباره به بیماران نیازمند و در انتظار پیوند ببخشند.
وی در ادامه بیان کرد: خانواده این جوان بزرگوار، رضایتمندی خود را از اهدا عضو(اعضا اصلی و قرنیه) اعلام کرده و مورخ ۳۱ فروردین ماه در ساعت ۳ بامداد، این جوان به بیمارستان امام خمینی(ره) تهران منتقل شد.
دکتر محمودیه تصریح کرد: اهدا عضو یعنی اهدا و نجات زندگی چندین بیمار که این اقدام خداپسندانه برای دومین بار در سالجاری در استان رقم خورد.
وی ضمن تشکر از خانواده این جوان گفت: مرگ برای تمامی آدم ها حق بوده اما اینکه یک شخص حتی موقع مرگ بتواند زندگی چندین نفر را نجات دهد یعنی لطف الهی.
وی در پایان گفت: تیم پیوند دانشگاه علوم پزشکی اراک فردا مورخ ۱ اردیبهشت، با اهدا تاج گل و بنر بر سر مزار این جوان شریف، به منظور تسلی خاطر خانواده، حضور خواهند یافت.


( ۱۰ )

نظر شما :