انجام روزانه یک‌هزار و ۲۰۰ تست کرونا در استان مرکزی

۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۴ کد : ۱۶۸۸۸ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۲۱
مدیر امور آزمایشگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۶ آزمایشگاه بخش دولتی و خصوصی در استان، روزانه بیش  یک‌هزار و ۲۰۰ تست تشخیصی ویروس کرونا انجام می دهند.
انجام روزانه یک‌هزار و ۲۰۰ تست کرونا در استان مرکزی

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر امیر وَرد بیان کرد: تست آزمایشگاهی کرونا در هیچ یک از شهرستان‌های استان مرکزی انجام نمی‌شود و نمونه آزمایشگاهی از شهرستان‌ها به آزمایشگاهای مرکز استان ارسال و پس از ۴۸ ساعت جواب ارسال می‌شود.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان در حال راه‌اندازی آزمایشگاه تست کرونا در شهرستان محلات است که به‌زودی عملیاتی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲ آزمایشگاه دولتی در اراک شامل کلینیک فوق تخصصی امام رضا(ع) و آزمایشگاه بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک و چهار آزمایشگاه خصوصی در این کلانشهر برای خدمات تشخیصی ابتلا به ویروس کرونا فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: ۸۰۰ مورد از این تست‌های کرونا روزانه در آزمایشگاه‌های دولتی و ۴۰۰ تست در مراکز آزمایشگاهی بخش خصوصی انجام می‌شود.

دکتر وَرد گفت: مدت زمان جواب‌دهی به نتایج تست آزمایشگاهی  بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های مرکز استان کمتر از ۲۴ ساعت است و این اقدام به‌ صورت رایگان انجام می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: هزینه آزمایشگاهی تست کرونا برای افرادی که از مطب‌های خصوصی مراجعه می‌کنند، آزاد و حدود سه میلیون ریال محاسبه می‌شود.


( ۱ )

نظر شما :