پایتخت گل استان مرکزی به ظاهر نارنجی اما واقعیت آن قرمز است

۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۶ کد : ۱۶۹۰۲ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۴۸
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات گفت: در حالیکه وضعیت کرونایی شهرستان محلات از قرمز به نارنجی تغییر رنگ داده، اما ابتلا و بستری روزانه همچنان بالا می‌باشد.
پایتخت گل استان مرکزی به ظاهر نارنجی اما واقعیت آن قرمز است

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر مهدی قلیچ خانی، بیان کرد: هرچند در رنگ بندی جدید، شهرستان محلات نارنجی اعلام گردیده، اما به نظر می‌آید این رنگ بر پایه تعداد موارد جدید باشد، ولی در واقع تخت‌های بیمارستان هنوز نزدیک به پر است.
وی افزود: در پیک اخیر سعی شده بیشتر بیماران را به صورت سرپایی درمان کنیم تا فشار روی بیمارستان کاهش یابد و به نظر می‌رسد علت تغییر رنگ کرونایی محلات به این دلیل باشد، اما هنوز بیماران زیادی  در منزل تحت درمان هستند.
وی خاطرنشان کرد: ابتلا و بستری روزانه همچنان بالاست و تعداد تست‌هایی که در روز درخواست می‌کنیم، بسیار بالا بوده و متاسفانه به خاطر این موارد ما هنوز تست ثابتی نداریم.
وی در ادامه بیان کرد: هرچند این شرایط ثابت، ولی بسیار شکننده است و در صورتی که محدودیت‌ها به صورت مناسبی انجام نشود می‌تواند موجب شود وضعیت کرونای شهرستان محلات تشدید شود.
وی تصریح کرد: همچنان تعداد موارد ابتلا به بیماری کرونا بسیار بالاست و ظرفیت تخت‌های بیمارستان نزدیک به تکمیل شدن می باشد که به هیچ وجه نباید شرایط، ساده انگاری شود.
دکتر قلیچ خانی با بیان اینکه از ابتدای اپیدمی کرونا بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ تست انجام دادیم، گفت: بعد از پیک چهارم که از اواسط فروردین ماه رخ داد، یکسری اقدامات را در مورد وضعیت کرونای شهرستان انجام دادیم.
وی در پایان اظهار کرد: سعی کردیم با این اقدامات وضعیت را کنترل کرده، ولی اقدامات انجام شده به یک روند ثابتی منتهی شد و در حال حاضر روند هنوز روند کاهشی نشده و تقریباً در شرایط ثابتی هستیم.


( ۱ )

نظر شما :