بیشترین آسیب در کرونا متوجه سیستم سلامت شد

۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۶ کد : ۱۶۹۰۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۳۱۴
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: سیستم سلامت به عنوان خط مقدم مبارزه با کرونا، بیشترین آسیب با کمترین حواشی را متحمل شد.
بیشترین آسیب در کرونا متوجه سیستم سلامت شد

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان، در نشست با رییس و جمعی از مسئولان بیمارستان امیرالمومنین(ع) بیان کرد: بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک در این پیک طولانی، بیشترین آسیب را دید و فشار زیادی را تحمل می کند.
وی افزود: علاوه بر خستگی طاقت فرسای روحی و جسمی فراوان، تغییر کاربری این مرکز به دنبال رخداد پیک های متعدد و تغییر مدیران بخش های مختلف این مرکز، سختی کار را دو چندان نمود.
وی تاکید کرد: تغییر مدیریت ها در بحران ها، خودش یک بحران است که زیر سایه تدبیر و درایت معاون درمان و ریاست و مدیریت و مترون و تیم همراه بیمارستان امیرالمومنین(ع) این اتفاق رخ داد و رضایتمندی که میان بیماران از نحوه ارائه خدمات وجود دارد، گواهی بر این مدعاست.
وی تصریح کرد: قطعا در هر سیستمی نقصان هایی وجود دارد و نقصان اصلی به کمبود تخت و کمبود شدید نیروی انسانی باز می گردد، در حال حاضر هر پرستار کار دو پرستار را به انجام می رساند که موجب فرسودگی می شود.
متولی سلامت استان مرکزی تاکید کرد: این بحران به همگی ما آموخت که دیدگاه ها باید تغییر کند و در سایه همدلی و تعاون، هر فردی از توان خودش برای پیشرفت سیستم استفاده نماید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک  گفت: ولی نعمتان دانشگاه علوم پزشکی اراک، نیروهای بهداشتی و درمانی هستند و مدیریت این نیروها کار بسیار سختی است که از عهده هر شخصی بر نمیاد.
دکتر جمالیان در پایان ضمن تقدیر و سپاسگزاری از تلاش های کادر بهداشت و درمان علی الخصوص کادر بیمارستان امیرالمومنین(ع) گفت: جا دارد از تلاش ها و پیگیری های مستمر رییس مرکز درمانی امیرالمومنین(ع) دکتر علی خانی دخت و مدیر و مترون این مرکز و تیم همراه نهایت سپاس و کمال تشکر را داشته باشیم.


( ۱ )

نظر شما :