کلیه شهروندان که در سنین گروه های هدف هستند، واکسن دریافت می کنند

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۲۱:۲۷ کد : ۱۶۹۵۲ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۴۰
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: واکسن کرونا به همه گروه های هدف، تزریق خواهد شد و نگرانی وجود ندارد.
کلیه شهروندان که در سنین گروه های هدف هستند، واکسن دریافت می کنند

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان بیان کرد: به لطف خداوند و حمایت وزارت بهداشت و تلاش همکاران در استان مرکزی، واکسیناسیون گروه هدف افراد بالای ۸۰ سال بدون هیچ مشکلی در حال اجرا است.
وی افزود: برای بسیاری این نگرانی به وجود آمده که کسانیکه پرونده سلامت و یا الکترونیک ندارند و نامشان در سامانه سیب ثبت نشده است چه باید بکنند، که باید در جواب گفت جای هیچ نگرانی نیست چراکه به همه افراد، واکسن تزریق خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه برای دریافت واکسن نیازی به هیچ ثبت نامی نیست، خاطرنشان کرد: همکاران مراکز بهداشتی با جمعیت تحت پوشش تماس گرفته و با توجه با رایزنی هایی که با سازمان ثبت احوال صورت گرفته، با استفاده از کد ملی افرادی که واکسن دریافت نکرده اند شناسایی و با آنها تماس گرفته خواهد شد.
دکتر جمالیان گفت: در انتهای واکسیناسیون اگر فردی باقی مانده بود، در سامانه behdasht.gov.ir ثبت نام کرده و فقط با ثبت کد ملی خود این واکسن را دریافت خواهد نمود.
وی افزود: مطمئنا با این روش تمام افراد گروه های هدف، واکسن را دریافت خواهند نمود و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در ادامه خاطرنشان کرد: در شورای پدافند زیستی استان هم مصوب شد به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در مراکز تزریق واکسن و آسان تر شدن سطح دسترسی مردم، این مراکز گسترش پیدا کند.
دکتر جمالیان  در پایان از مردم خواست برای جلوگیری از ازدحام جمعیت، ساعت و زمانی که به آنها گفته می شود به اماکن تزریق واکسن مراجعه کنند تا ضمن جلوگیری از شلوغ شدن این اماکن، مدیریت پروتکل های بهداشتی برای همکاران معاونت بهداشتی و عوامل اجرایی، آسان تر باشد.


( ۱ )

نظر شما :