وجود بیش از ۵ هزار بسیجی در کنار مدافعان سلامت

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۷:۳۶ کد : ۱۷۰۰۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۲۹
معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: بیش از ۵ هزار ۵۰۰ بسیجی در کنار ۶۹۸ پایگاه سلامت در طرح شهید سلیمانی نقش آفرینی می کنند.
وجود بیش از ۵ هزار بسیجی در کنار مدافعان سلامت

به گزارش وب دا مرکزی، سرهنگ پاسدار محمد گودرزی، در نشست ویدئو کنفرانسی قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین و دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، بیان کرد: وجود ۱۳۴ هزار سفیر سلامت در استان مرکزی نشان از استقبال و مشارکت مردم شریف استان برای اجرای طرح پربرکت شهید سلیمانی دارد که بیش از ۵ هزار ۵۰۰ بسیجی در کنار ۶۹۸ پایگاه سلامت در طرح شهید سلیمانی نقش آفرینی می کنند.

وی افزود: بسیج بر اساس ماهیت و وظایف ذاتی خود همواره در مقاطع مختلف در کنار مردم بوده و در مورد ویروس منحوس کرونا از ابتدای شیوع با اقدامات مختلف نقش آفرینی کرده است.

وی بیان کرد: در ابتدای شیوع بیماری کرونا بسیج با غربالگری های وسیعی که انجام داد توانست دستاوردهای بسیاری ایجاد کند که بعد از تهیه شدن طرح جامع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اقدامات مبارزه و کاهش آسیب ها را به شکل فراگیرتر انجام داد.

سرهنگ گودرزی گفت: بسیج مردمی که در طرح شهید سلیمانی رقم خورد توانست توان و ظرفیت های مردمی را برای مبارزه و کاهش آسیب ها پای کار بیاورد و خوشبختانه مردم هم در اجرای طرح نقش بسیار موثری ایفا کردند.

معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: امروز آنچه که در خصوص اجرای واکسن کرونا نیاز بوده، کاهش ابتلاء به ویروس است که طرح شهید سلیمانی می تواند با رصد، شناسایی، بیماریابی و مدیریت قرنطینه ها بسیار در این راستا موثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: بسیج برای اجرای طرح واکسیناسیون عمومی در کنار مراکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود و همه ظرفیت ها را پای کار خواهد آورد.

وی در ادامه بیان کرد: حوزه بسیج ظرفیت های اجتماعی زیادی دارد که در کنار بسیج محلات بسیار میتواند برای تثبیت و کنترل کامل بیماری نقش آفرینی کنند که در گام پنجم طرح شهید سلیمانی پای کار آمده اند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه استان مرکزی با هم افزایی ها و مشارکت همه جانبه، عملکرد درخشانی در حوزه مبارزه با بیماری کرونا دارد و بسیج و سپاه همه ظرفیت ها را برای تثبیت و کنترل بیماری پای کار خواهد آورد.

وی در پایان گفت: در راستای اجرای واکسیناسیون عمومی همه ظرفیت ها و پتانسیل های موجود با هماهنگی شبکه بهداشت، پای کار خواهد آمد و در صورت نیاز با مشارکت سایر دستگاه ها و نیروهای مسلح کلیه حوزه ها و پایگاه های مقاومت، مساجد و حسینیه ها را برای اجرای بهتر واکسیناسیون آماده خواهیم کرد.


( ۱ )

نظر شما :