دارو را به هیچ وجه از فضای مجازی نخرید

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۲ کد : ۱۷۰۱۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۳۰
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک در مورد خرید و فروش دارو در فضای مجازی هشدار داد.
دارو را به هیچ وجه از فضای مجازی نخرید

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر عباس علیمرادیان گفت: داروهایی با شرایط نگهداری نامناسب، تاریخ گذشته و یا تقلبی در این فضا عرضه می شود که بیمار را با خطر جدی روبه رو می کند.

وی با اشاره به اینکه خرید و فروش دارو در فضای مجازی غیرقانونی است، افزود: مجوز فروش از طریق وزارت بهداشت به چند فروشگاه اینترنتی فقط برای مکمل های غذایی صادر شده که تعداد آن هم محدود است.

وی تاکید کرد: داروهای خاص و کمیاب طی هماهنگی های انجام شده با سازمان غذا و دارو، تهیه و در اختیار پخش های مجاز قرار داده می شود و مشکلی در این زمینه نداریم.

دکتر علیمرادیان در ادامه خاطرنشان کرد: شهروندان، دارو و حتی مکمل های غذایی را از داروخانه ها تهیه کنند و هرگز دارو را از فضای مجازی به بهانه کمبود آن تهیه نکنند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با پلیس فتا در خصوص نظارت و کنترل فروش دارو در فضای مجازی همکاری و هماهنگی های خوبی صورت گرفته و در صورت مشاهده فروش هر نوع دارو از طریق سایت اینترنتی یا فضای مجازی برخورد جدی و متخلفان به مراجع قضایی معرفی می شوند.

وی در پایان یادآور شد: شماره تماس ۱۹۰ وزارت بهداشت برای راهنمایی و مشاوره درباره انواع داروهای کمیاب، مسمومیت های دارویی و نحوه مصرف داروها راه اندازی شده و هم استانی های عزیز می توانند برای پیگیری داروهای خاص و یا درخواست راهنمایی در این خصوص از ساعت ۸ الی ۱۵ با شماره   ۰۸۶۳۳۶۷۸۶۲۹ تماس گرفته و اطلاعات کامل را اخذ کنند.


نظر شما :