بیماران قرنطینه در منزل همچون بمب ساعتی هستند

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۷ کد : ۱۷۰۲۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۹۷
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند گفت: بیش از هزار و ششصد بیمار در شهرستان شازند، در منزل قرنطینه هستند که اگر دستورالعمل های دوران قرنطینه را رعایت نکنند، همچون بمب ساعتی عمل کرده و وضعیت را بحرانی تر می کنند.
بیماران قرنطینه در منزل همچون بمب ساعتی هستند

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر مرتضی واعظ بیان کرد: کسانیکه به کرونا مبتلا می شوند و طبق نظریه پزشک باید در منزل قرنطینه شوند، اگر به اصول قرنطینه پایبند نباشند، همچون بمب ساعتی، در سطح شهر بیماری را به افراد گوناگون انتقال می دهند.
وی افزود: در حال حاضر ۱۴ بیمار بستری می باشند که از این میان ۳ نفر در بخش ویژه تحت نظارت می باشند.
وی تاکید کرد: روزانه بیش از ۲۰۰ تست کرونا (۱۵۰Rapid+۵۰ Pcr) در سطح شهرستان انجام می شود.
دکتر واعظ خاطرنشان کرد: در فاز یک واکسیناسیون ۱۸۲۱ گروه بالای ۸۰ سال و در فاز دوم نیز ۱۳۷۰ بیماران دیالیزی و سرطانی، سالمندان و...واکسینه شده اند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند در ادامه بیان کرد: واکسیناسیون طبق پروتکل ارسالی از سوی وزارت بهداشت در حال انجام است، بنابراین خواهشمندیم سازمان های مختلف درخواست خارج از برنامه نداشته باشند.
وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از آموزش و پرورش، شرکت نفت و برخی صنایع و ادارات که در موج چهارم بیماری، مجموعه بهداشت و درمان شهرستان شازند را یاری کردند، گفت: در ادامه و برای کنترل و مدیریت این بیماری نیازمند همکاری و یاری هر چه بیشتر سایر ادرات و نهادهای دولتی و غیردولتی به خصوص نیروی انتظامی هستیم.


( ۱ )

نظر شما :