نگاه ویژه برای کمبودهای مدیریت بحران

۱۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۴ کد : ۱۷۷۶۹ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۲۲
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در حاشیه بازدید رییس سازمان مدیریت بحران کشور از پایگاه در حال ساخت اورژانس ۱۱۵ خیرساز املاح معدنی گفت: زیرساخت های مدیریت بحران در استان مرکزی، نیازمند نگاه ویژه ای است.
نگاه ویژه برای کمبودهای مدیریت بحران

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان بیان کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی در شاهراه مواصلاتی  قرار دارد،یکی از استان هایی است بیشتری آمار تصادفات و سوانح جاده ای را دارد،همچنین با توجه به صنعتی بودن استان و استقرار صنایع بزرگ،حوادث صنعتی زیادی نیز در طول سال اتفاق می افتد.

او افزود: خوشبختانه با همت خیرین حوزه سلامت و حمایت های مسئولین، شاهد ادامه روند ساخت پایگاه های اورژانس استان مرکزی هستیم.

وی تاکید کرد : استان مرکزی همچنین در بحث مدیریت بحران معین استان تهران و پشتیبان  استان های اردبیل،کرمانشاه،لرستان و زنجان نیز  است.

دکتر جمالیان در ادامه خاطرنشان کرد: این در حالی است که امکانات استان مرکزی کفایت کافی را ندارد و برای مدیریت مواقع بحرانی در استان و استان هایی که ذکر شد به خصوص و از همه مهمتر مدیریت بحران و کمک به پایتخت در موقع حساس و لزوم، بسیار ضعیف است.

وی اختصاص سوله بحران به دانشگاه علوم پزشکی را خواستار شد و گفت: خوشبختانه مسئولین، مردم و حتی صنایع در استان به خصوص بعد از شیوع ویروس کرونا به کمک مجموعه بهداشت و درمان آمده اند، اما زیرساخت های استان در زمینه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در حوزه پزشکی کمبود وجود دارد که نیازمند نگاه ویژه تر و حمایت همه جانبه رییس سازمان مدیریت بحران دارد.


( ۱ )

نظر شما :