شرایط کرونایی استان نزولی است و همه باید تلاش کنند تا این شرایط را حفظ کنند

۱۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۰ کد : ۱۷۷۹۳ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۱۴
استاندار مرکزی گفت: کرونا در استان وضعیت نزولی را پیموده اما با توجه به احتمال بازگشت بحران، همه باید احساس مسئولیت کنند.
شرایط کرونایی استان نزولی است و همه باید تلاش کنند تا این شرایط را حفظ کنند

به گزارش وب دا مرکزی، سید علی آقازاده در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا استان مرکزی، بیان کرد: کرونا در استان به غیر از یکی دو شهرستان به شکل پلکانی وضعیت نزولی را پیموده و وقایع مربوط به این بیماری شامل موارد مثبت شناسایی شده، بستری، درمان سرپایی و جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ با همکاری مردم کاهش محسوس داشته است.

وی افزود: شیوع ویروس کرونا در جریان موج چهارم طی ۶ هفته اخیر با رعایت ۸۰ درصدی پروتکل های بهداشتی از سوی مردم در این استان روند نزولی را پیموده است.

وی تاکید کرد: نتیجه و شرایط کنونی باید همچنان حفظ شود و با توجه به تعطیلات پیش رو و انتخابات ۲۸ خردادماه جاری باید همه با حساسیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را سرلوحه کار قرار دهند تا دوباره شرایط شکننده و بحرانی حاکم نشود.

آقازاده در ادامه خاطرنشان کرد: ۲ هفته منتهی به انتخابات رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشدید می‌شود و مردم باید از دورهمی، حضور در معابر پرتجمع و مراکز خرید که احتمال انتشار را تقویت می‌کند، بپرهیزند.

استاندار مرکزی همچنین ضمن اشاره به اینکه طبق مصوبه ستاد ملی کرونا سفر در چهار روز تعطیلات از ساعت ۱۴ ظهر روز ۱۲ خردادماه تا ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ۱۷خرداد ممنوعیت دارد، گفت: بنابراین برای تحقق این مصوبه با همکاری نیروی انتظامی، راهداری و راهور استان اقدامات لازم اعمال شود.

وی گفت: فرمانداران شهرستان‌های استان باید در تعطیلات پیش رو در محل خدمت حاضر باشند و پیوسته محدودیت‌ها سفر را کنترل کنند.

وی  با تاکید بر اینکه استان مرکزی نمی‌تواند امسال به خاطر شرایط بیماری کرونا محل عبور کاروان عزاداران مرقد امام خمینی (ره) باشد، همچنین مراسم ۱۵ خرداد و سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در استان برگزار نخواهد شد، افزود: برگزاری آیین ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) نیز روز پنجشنبه با رعایت پروتکل‌هایی بهداشتی و شمار کم شرکت‌کننده‌ها در مصلی اراک برگزار می‌شود.


نظر شما :