ارائه خدمات تخصصی به ۱۵۰ مادر باردار مبتلا به کرونا

۱۸ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۱ کد : ۱۷۸۷۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۹۱
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات گفت: ۱۵۰ مادر باردار مبتلا به کرونا از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به بلوک زنان بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان مراجعه داشتند که خدمات تخصصی مامایی برای آنان ارایه شده است.
ارائه خدمات تخصصی به ۱۵۰ مادر باردار مبتلا به کرونا

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر  مهدی قلیچ‌خانی بیان کرد: ۵۰ نفر از این مادران باردار نیاز به خدمات بستری در زمینه کووید ۱۹ داشتند و ۱۰۰ خدمت نیز به‌ صورت سرپایی به این مراجعان ارایه شده است.

وی افزود: امسال نیز پنج مادر باردار مبتلا به کرونا در بلوک زایمان این شهرستان خدمات مامایی دریافت کردند.

وی تاکید کرد: به ‌دلیل شیوع کرونا کلاس‌های آموزشی از سوی ماماهای بلوک زایمان به ‌صورت برخط انجام می شود و همچنین  کلاس‌های ماساژ درمانی نرمش‌های مختلف برای مادران باردار قبل از زایمان در این بلوک دایر است.

دکتر قلیچ‌خانی به زایمان مادر ۱۵ ساله تبعه افغانستان در بلوک زایمان بیمارستان امام خمینی(ره) محلات اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این مادر باردار که به علت بیماری کرونا دارای علایم تنگی نفس و شرایط عمومی نامناسب بود با تلاش کادر درمانی بخش زایمان توانست زایمان خود را با موفقیت به ‌صورت طبیعی انجام دهد و بعد از زایمان نیز از نوزاد تست کرونا گرفته شد که نتیجه آن برای نوزاد منفی بود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تماس پوستی مادر و کودک برقرار شده و اکنون حال هر ۲ مساعد است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان محلات در پایان تاکید کرد: مادران باردار پاسخ سوالات خود و مشاوره های رایگان را می‌توانند از طریق شماره ۴۳۲۲۲۰۸۱  داخلی ۲۵۱ دریافت کنند.


( ۱ )

نظر شما :