افزایش موارد مثبت و مراجعین سرپایی در کمیجان

۱۵ تیر ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۹ کد : ۱۸۴۶۹ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۹۱
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کمیجان گفت: علائم موج پنجم کرونا در این شهرستان مشاهده می شود.
افزایش موارد مثبت و مراجعین سرپایی در کمیجان

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر نبی بابایی بیان کرد: بزرگترین چالش پیش رو برای این شهرستان و شبکه بهداشت و درمان آن، احتمال وقوع پیک پنجم کرونا است.

وی افزود: در حال حاضر یکی از بزرگترین چالش های بزرگ شهرستان کمیجان احتمال وقوع موج پنجم کرونا از نوع دلتا است که متاسفانه شواهد نشان می دهد، موارد مثبت کرونا و تعداد مراجعین سرپایی در چند روز اخیر رو به افزایش است.

وی تاکید کرد: طبق مطالعات اپیدمیولوژی هرگاه تعداد موارد مثبت کرونایی و مراجعین سرپایی افزایش داشته، طی چند روز آتی تعداد موارد بستری نیز افزایش می یابد و با توجه به سرایت و انتقال بالای کرونای دلتا احتمالا این موضوع زودتر به وقوع می پیوندد.

دکتر بابایی گفت: گرچه در حال حاضر ۴ نفر بیمار مشکوک به کرونا در مرکز درمانی کمیجان تحت مراقبت هستند، اما با توجه به جهش کرونا و تعداد بالای خدمات سرپایی کرونا به شدت نگران هفته‌های آتی هستیم.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کمیجان در ادامه توجه به نکات بهداشتی را برای تمامی افراد به منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا چه برای افراد واکسینه شده و چه برای افرادی که هنوز واکسن خود را دریافت نکرده اند حائز اهمیت دانست و گفت: در شهرستان کمیجان در حال تکمیل واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ سال هستیم و با توجه به سهمیه ای که از وزارتخانه دریافت می‌کنیم در اسرع وقت به روند واکسیناسیون سرعت خواهیم بخشید و در شهرستان کمیجان بیش از ۵۵ درصد گروه‌های هدف واکسینه شده اند، اما همچنان توجه و رعایت پروتکل های بهداشتی حرف نخست را می‌زند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه نوع جهش یافته این ویروس بسیار خطرناک تر و کشنده تر از انواع قبلی است، از مردم شهرستان و روستاهای اطراف خواست تا پروتکل های بهداشتی و شیوه نامه ها و دستورالعمل هایی که از طرف کارشناسان و کادر بهداشت و درمان گفته و ابلاغ می شود را با جدیت هرچه بیشتر رعایت کنند.


نظر شما :