نیمی از تخت های مگا آی سی یو سانتر کرونا پر شد

۲۰ تیر ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۲ کد : ۱۸۵۹۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۸۸
رییس بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک گفت: در آستانه پیک پنجم، بیش از نیمی از ظرفیت تخت های مگا آی سی یو تکمیل شده است.
نیمی از تخت های مگا آی سی یو سانتر کرونا پر شد

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر  علی خانی دخت بیان کرد: با توجه به اینکه بخش مراقبت ویژه بیمارستان به بیماران کووید اختصاص داشت ۶ تخت آن تکمیل و در ده روز گذشته در حال خالی شدن بود، اما در طی دو روز اخیر و با شروع پیک پنجم مجدداً در حال تکمیل شدن است. 
وی افزود: سرعت گردش و سرایت پذیری ویروس کرونا در پیک پنجم بسیار بالا است به طوریکه  از ۲۴ تخت مگا آی سی یو اختصاص داده شده به بیماران کووید طی دو روز اخیر ۱۵ تخت این بخش تکمیل شده است.
وی تاکید کرد: شواهد نشان می دهد که کرونای دلتا خطر بستری شدن در بیمارستان را بیشتر از کرونای آلفا بالا می‌برد چرا که تعداد بستری ها در هفته گذشته ۶۰_۵۰ مورد بود، اما با توجه به سرعت گردش بالا ویروس، این تعداد در هفته جاری به ۹۰ مورد رسید.
دکتر خانی دخت افزود: طی چند روز گذشته ظرفیت بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک به سرعت رو به تکمیل شدن است از این رو به منظور ارائه خدمات با کیفیت و مناسب به بیماران، بخش سوم را نیز راه اندازی کردیم.
رییس بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک خاطرنشان کرد: متاسفانه عملاً موج پنجم را لمس‌ می کنیم چرا که در هفته گذشته تعداد مراجعین سرپایی به بیمارستان که نیازی به بستری و مراقبت ویژه ای نداشتند آمار بالایی داشت، اما در این هفته تعداد بیماران بستری و نیازمند به بخش مراقبت ویژه و مراقبت تنفسی افزایش یافته است.
وی در پایان تنها راه مقابله با کرونا را رعایت اصول و شیوه نامه های بهداشتی و پرهیز از تجمعات دانست و گفت: کرونا تمام نشده و همچنان باید مراقب باشیم و تا زمانی که میزان واکسیناسیون و میزان ایمنی به سطح قابل قبول نرسد، مراقبت‌ها و رعایت اصول بهداشتی همچنان باید در دستور کار همه باشد.


( ۲ )

نظر شما :