ثبت نام واکسیناسیون گروه سنی بالای ۶۵ سال

۲۱ تیر ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۱ کد : ۱۸۶۱۵ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۲۱۶۸
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: افراد بالای ۶۵ سال به منظور دریافت واکسن کرونا در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.
ثبت نام واکسیناسیون گروه سنی بالای ۶۵ سال

به گزارش وب دا مرکزی، یاسر قربانی ضمن اشاره به اطلاعیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص ثبت نام واکسن کرونا بیان کرد: بر این اساس تمامی افراد بالای ۶۵ سال که تاکنون واکسن کرونا دریافت نکرده اند، باید در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام بعمل آورند.

وی تاکید کرد: بهبود سرعت روند واکسیناسیون یکی از اصول مهم بوده و  مطابق این اطلاعیه با اشاره به فعالیت پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون در دو شیفت صبح و بعدازظهر، مشارکت حداکثری دستگاه های دولتی و غیردولتی جهت سازماندهی و توسعه ظرفیت اجرای برنامه ملی واکسیناسیون براساس جمعیت تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی و ضرورت همکاری درون بخشی همه معاونت های دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور مورد تاکید و تقدیر قرار گرفته است بنا براین انتظار می رود تمامی دستگاه ها، نهادها و سازمان ها در این امر مهم دانشگاه را یاری رسانند.

قربانی ضمن اشاره به اینکه از واکسینه کردن مراجعه کنندگان بدون نوبت پرهیز خواهد شد، بر ثبت و تزریق واکسن افراد دارای نوبت با کمترین تأخیر زمانی نسبت به زمان نوبت دهی، تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: با استناد به این اطلاعیه، به منظور پرهیز جدی از نوبت دهی دستی در شهرهای بالای بیست هزار نفر، در تمامی سامانه های سطح یک توسط راهبر سیستم به منظور نوبت دهی هوشمند ثبت سریع ساعت فعالیت و ظرفیت روزانه پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون (مجموع ظرفیت روزانه تزریق نوبت اول و دوم) و همچنین استفاده از بارکدخوان یا اپلیکیشن موبایل توسط دانشگاه هایی که از سامانه سیب استفاده می کنند جهت تسهیل و تسریع در ثبت واکسن به عمل خواهد آمد.


( ۲۷ )

نظر شما :