استان مرکزی ۱۰ درصد از میانگین ضریب واکسیناسیون کشوری بالاتر است

۱۷ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۴ کد : ۱۹۲۰۲ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۴۰۴
استاندار مرکزی گفت: به نسبت میانگین ضریب واکسیناسیون، استان مرکزی نسبت به کشور عملکرد بهتری داشته است.
استان مرکزی ۱۰ درصد از میانگین ضریب واکسیناسیون کشوری بالاتر است

به گزارش وب دا مرکزی، سید علی آقازاده در نشست ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان مرکزی در اراک بیان کرد: میانگین تزریق دُز اول واکسن کرونا در کشور ۲۰ درصد است اما، این شاخص در استان مرکزی به ۳۰ درصد رسیده است.

وی افزود: ضریب واکسیناسیون این استان از میانگین کشور بالاتر است که این مهم در کنار کار بزرگ درمان بیماران کووید ۱۹ در استان مرکزی، جای تقدیر دارد.

وی تاکید کرد: تاکنون هیچ شکایتی از روند واکسیناسیون در استان مرکزی گزارش نشده و در مقابل گزارش‌های زیادی از نحوه رضایتمندی ارایه شده است.

استاندار مرکزی در ادامه خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های محرم از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ نشده اما، نگرانی‌هایی وجود دارد که اگر این برنامه‌ها به خوبی اجرا نشود، می‌تواند در فاصله کوتاه زمینه ایجاد پیک ششم را نیز فراهم سازد.

آقازاده یادآور شد: نگرانی در خصوص سیر صعودی پیک پنجم کرونا در استان وجود دارد.

وی افزود: برپایی تعزیه تنها با مجوز ارشاد اسلامی امکان‌پذیر است و نیروی انتظامی باید با برگزارکنندگان بدون مجوز برخورد جدی داشته باشد.

وی در پایان ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاران از جمله قشرهای تلاشگری هستند که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در کنار مسئولان بودند و در توجیه و اطلاع‌رسانی کرونایی از هیچ کوششی دریغ نکردند.


( ۲ )

نظر شما :