پنجاه و چهارمین روز هوای آلوده در کلانشهر اراک

۲۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۴۲ کد : ۱۹۳۱۱ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۳۱۳
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از وضعیت ناسالم هوا اراک برای گروه های حساس و ثبت پنجاه و چهارمین روز آلوده در سال جاری خبر داد.
پنجاه و چهارمین روز هوای آلوده در کلانشهر اراک

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان گفت: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۱ صبح روز جمعه ۲۲ مردادماه برابر با عدد ۱۰۸ و کیفیت هوا ناسالم برای  گروه های حساس اعلام شده است.

وی افزود: شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا شهرستان اراک در ساعت ۱۱ صبح جمعه، ۱۴۷ و ناسالم برای گروه های حساس و در شهرستان شازند ۱۵۴، ناسالم برای تمام گروه ها بود.

متولی سلامت استان مرکزی تاکید کرد: در این روزها که زنگ خطر کرونا در استان مرکزی به صدا درآمده و در وضعیت بحرانی قرار دارد، ریه ها در امان نبوده و براساس مطالعات انجام شده یکی از عوارض عمده آلودگی هوا، تضعیف سیستم ایمنی بدن است؛ از این رو از مردم به ویژه گروه‌های حساس مانند زنان باردار، بیماران ریوی و زمینه‌ای و قلبی درخواست داریم حتی‌الامکان از ترددهای غیرضرور در فضای باز خودداری کنند.

وی در ادامه توجه به تغذیه در این شرایط را یک امر مهم دانست و گفت: تغذیه متعادل و مناسب با در دسترس قرار دادن مواد مغذی که هر یک به طریقی بافت های بدن را در برابر آثار مخرب ذرات آلاینده یاری می کنند، نقش مؤثری در حفظ سلامت بدن دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان ضمن اشاره به اینکه استفاده از ماسک هم از آسیب در مقابل آلودگی هوا جلوگیری می‌کند و هم میزان ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد، خواستار رعایت بیشتر دستورالعمل های بهداشتی و استفاده صحیح از ماسک شد.


( ۲ )

نظر شما :