ادامه سیر صعودی بستری و فوتی ها تا ۱۰ روز آینده

۲۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۴۲ کد : ۱۹۳۳۰ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۳۰۹
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک پیش بینی کرد: با توجه به افزایش میزان بیماران سرپایی، طی ۱۰ روز آینده موارد بستری و مرگ و میر نیز سیر صعودی داشته باشند.
ادامه سیر صعودی بستری و فوتی ها تا ۱۰ روز آینده

به گزارش وب دا مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان گفت: هفته پیش از رستوران و مراسم های شادی گلایه کردیم و تبعات آن را امروز می بینیم و امروز نیز از مراسم های عزاداری گلایه داریم، درست است که تبلیغات اسلامی بازرسی و نظارت دارد، اما صرف گزارش دادن تاثیری ندارد و لازم است که با افرادی که قوانین را زیرپا می گذارند برخورد شود.
وی افزود: کادر درمان دیگر تابی ندارد و این امر قطعا روی کیفیت درمان تاثیرگذار است و اشتباهات پزشکی نیز افزایش خواهد یافت، پرستاری که ۱۷ ماه شبانه روز تحت فشار و استرس است دیگر تابی ندارد و باید به این موارد توجه ویژه داشت.
وی تاکید کرد: این هفته قطعا با کمبود تخت مواجه خواهیم داشت و در اراک هم دیگر تخت خالی برای ارائه خدمات نخواهیم داشت، درمانگاه بیمارستان امام خمینی(ره)اراک و بیمارستان قدس به بستری موقت بیماران اختصاص یابد.
دکتر جمالیان در ادامه خاطرنشان کرد: اگر پروتکل ها رعایت شود، شاید در روزهای آینده با بحران کمتری مواجه شویم، این آمارهای فزاینده که هر روز خبر مرگ را می شویم از بین خود ما بودند، درگیری کودکان ۵ برابر افزایش یافته است و اگر مرگ و میر در کودکان رخ دهد ایا تاب و توان تحمل آن در بین والدین وجود دارد و یا خیر؟
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک همچنین یادآور شد: از ظرفیت مدارس و دانشگاه ها و محیط های باز برای مراسم ها استفاده شود و با واحدهای صنفی که اقدام به استقرار ایستگاه چای و شربت کردند برخورد شود؛ اداره کل ورزش و جوانان هیچ همتی برای برخورد با باشگاه های ورزشی ندارد و همچنان این فضاها فعالند، درها را می بندند و این امر و نداشتن تهویه باعث خطر بیشتر شده است.
وی در پایان گفت: ممنوعیت برگزاری مراسم در فضاهای مسقف و دسته روی ها رعایت نمی شود، حتی در مصلی بیت المقدس اراک که مسقف است مراسم عزاداری در حال برگزاری است و دانشگاه به صورت کلی با هرگونه تجمع مخالف است.


( ۴ )

نظر شما :