استان مرکزی در پیک پنجم کرونا عملکرد و کارنامه خوبی داشته است

۳۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۴۲ کد : ۱۹۴۳۶ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۵۵۸
استاندار مرکزی در نشست ستاد مدیریت  کرونای استان مرکزی گفت: این استان در هفته چهارم مردادماه جاری شاخص‌هایی از روند کاهشی را نشان می‌دهد که بیانگر شرایط گذار استان از پیک پنجم کرونا است.
استان مرکزی در پیک پنجم کرونا عملکرد و کارنامه خوبی داشته است

به گزارش وب دا مرکزی، سید علی آقازاده افزود: این استان در پیک پنجم کرونا نسبت به سایر مناطق کشور عملکرد و کارنامه خوبی داشته که محوریت آن از  هماهنگی‌ موثر بین بخشی و زحمات ایثارگرانه کادر درمان است.

وی بیان کرد: نهادهای مسئول به‌ خصوص تبلیغات اسلامی و شمار قابل توجهی از هیات‌های مذهبی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا را در برگزاری آیین‌های عزاداری امام حسین(ع) اولویت قرار دادند و اما، در ۲ هفته پیش رو نتایج در این بخش مشخص می‌شود.

وی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی و تمامی دستگاه‌های اجرایی در مدیریت کرونا برای استان زحمات بسیاری کشیدند و باید قدردان آنان بود.

آقازاده گفت: تعطیلات هفته گذشته که با هدف قطع زنجیره کرونا اجرا شد نسبت به تعطیلی‌های گذشته نتیجه مناسبی به دنبال داشته و مردم هم در ماندن در خانه همکاری مجدانه‌ای داشته‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: ️شیوع ویروس کرونا در استان و کشور مصداق اپیدمی است و برای مدیریت این مهم باید از دوگانگی‌ها و تخریب یکدیگر پرهیز کرد و با برنامه‌ریزی‌های واحد و همکاری‌ بین بخشی قوی در مسیر بهبود شرایط گام برداشت.

بهروز اکرمی افزود: دوگانگی و تخریب به مثابه انداختن مسئولیت بر دوش یکدیگر است و نهادهای اجرایی باید با جدیت از این رفتار نکوهیده بپرهیزند و هر فرد در هر جایگاهی نسبت به جامعه مسئول است و باید به وظیفه خود عمل کند.

وی بیان کرد: مدیریت اپیدمی کرونا بدون همکاری و هماهنگی مردم و مسئولان امکان‌پذیر نیست و باید با جدیت نسبت به این مهم برنامه‌ریزی کرد.

وی اظهار داشت: باید مشکل و عیب اصلی در مدیریت کرونا شناسایی شود و اگر در روند مدیریت کرونا مشکلی وجود نداشت روزانه حدود ۶۰۰ نفر در کشور جان خود را از دست نمی‌دادند و  نیاز است برای رفع این مهم تمامی دستگاه‌های اجرایی وارد میدان شوند.

اکرمی در پایان گفت: قمه‌زنی بنابر فتوای رهبر معظم انقلاب حرام و براساس قانون نیز جرم است، اما در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در برخی نقاط استان این فعل حرام انجام شد و دستگاه قضایی باید نسبت به مقابله با مسببان آن کوشا باشد.


( ۳ )

نظر شما :