کارمندانی که کارت واکسن نداشته باشند غیبت می خورند

۱۱ مهر ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۰ کد : ۲۰۷۲۷ اخبار اصلی
تعداد بازدید:۶۸۲
استاندار مرکزی گفت: حضور کارمندان ادارات و دوایر دولتی بدون ارایه کارت واکسیناسیون ممنوع است.
کارمندانی که کارت واکسن نداشته باشند غیبت می خورند

به گزارش وب دا مرکزی، سید علی آقازاده در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان با تاکید بر غیبت خوردن کارمندانی که تاکنون واکسن نزده اند، گفت: واکسیناسیون کرونا برنامه اولویت‌دار کشور در ایجاد و بهبود ایمنی در برابر کووید ۱۹  است و هیچ فردی از گروه‌های سنی هدف نمی‌تواند در این راستا خود را مستثنی بداند.

وی افزود: تالارهای پذیرایی از شنبه هفته آتی با ظرفیت محدود و ارایه کارت واکسیناسیون برای کادر فعال بازگشایی می‌شود و  تلاش  بر این است که تا پایان آبان ماه، کودکان بالای ۱۲ سال استان نیز علیه کرونا ایمن‌سازی شوند و دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول به بالا به ‌تدریج و مقاطع ابتدایی نیز از آذرماه جاری به‌صورت حضوری در مدارس تحصیل کنند.

وی تاکید کرد: فعالیت دانشگاه‌ها پس از انجام واکسیناسیون دانشجویان به ‌صورت حضوری آغاز می‌شود و ادامه تحصیل مجازی بدون داشتن عذر موجه تداوم نخواهد داشت و آزمون پایانی ترم دانشجویان مشروط به ارایه کارت واکسن است.

آقازاده در ادامه خاطرنشان کرد: بازگشایی استخرها، باغ وحش و همچنین آموزشگاه‌های آزاد بالای ۱۰ نفر نیز مشروط بر تزریق هر ۲ دُز واکسن است و می‌طلبد در ۲ روز آتی بخشی از فعالیت های اقتصادی با نظارت قرنطینه هوشمند مجدد وارد چرخه فعالیت شوند و مدیران کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و مراکز تولیدی و خدماتی نیز مشمول این مهم هستند.

استاندار مرکزی همچنین گفت: استان باید به ‌تدریج در مسیر قرنطینه هوشمند گام بردارد و فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی  مردم تداوم یابد.

وی یادآور شد: انتظار می‌رود شهروندان در تعطیلات پیش رو همانند گذشته با رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی در آئین‌های عزاداری مشارکت کنند.

وی تصریح کرد: این رقم سه درصد از میانگین کشوری بالاتر است و استان مرکزی از حیث انجام واکسیناسیون در زمره استان‌های برتر کشور محسوب می‌شود چرا که نیمی از این تعداد ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

استاندار مرکزی، با اشاره به اینکه  حدد ۳۰ درصد آمار فوتی ها در استان کاهش یافته و  این در حالی است که میانگین فوتی کرونا در کشور با کاهش ۲۱ درصدی همراه بوده است و این مهم حاصل تعامل و همکاری ستاد مدیریت کرونای استان، دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه‌های  اجرایی ذیربط است، گفت: در زمینه کاهش میزان بستری نیز به‌ صورت تقریبی برابر با میانگین کشوری بودیم و  میزان بستری کرونا حدود ۱۵ درصد نسبت به هفته پایانی شهریور ماه جاری کاهش یافته است.

وی گفت: چهار شهرستان تفرش، آشتیان، کمیجان و زرندیه در هفته گذشته اندکی نسبت به هفته‌های پیشین به لحاظ آمار ابتلایان و سرپایی افزایش داشته‌اند که انتظار می رود فرمانداران تمهیدات لازم را در این راستا اتخاذ کنند.

آقازاده در پایان خاطرنشان کرد: واکسن نزدن برخی از مشمولان جامعه هدف، اجحاف در حق دیگران است و انتظار می‌رود همچون گذشته تعامل و  همکاری لازم در این زمینه داشته باشند تا تمامی افراد علیه کرونا ایمن‌سازی شوند، در غیر اینصورت از اهرم فشار استفاده می‌شود.


نظر شما :